Astra G direksiyon boyama

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra G aracımın direksiyonu içler acısı haldeydi. Çok şükür airbag kapağında yırtık, deforme falan yok. Ama direksiyon simidi patır patır dökülüyordu. Araç sürekli güneş altında ve genelde güneşlik koymak da zor geliyor. :D

Önce geçmeli direksiyon kılıflarından kullandım. Biraz apaçi işi görünüyordu. Sonra dikişli deri kılıf aldım. İlmek ilmek diktim. Görüntü iyi oldu ama bu sefer de airbag ile simit arasındaki kollarda potluklar kaldı. Buralar kaba ve kötü görünüyordu.
En son olarak boyaları aldığım sitede bir ürün gördüm. Sprey Vinil.

http://www.spreyboya.com/43_u-sprey-suni-deri.aspx

attachment.php

Sitesindeki açıklaması:
Sentetik deri ve kolay bükülen plastik yüzeylerin boyanmasında kullanılır. Rengi solmaz yıpranmaya, kazınmaya ve genel olarak her türlü aşınmaya karşı fevkalade dayanıklıdır. Araç koltukları, araç döşemesi, direksiyon, sele v.s. boyanması için uygundur.

Önce akü kutup başını söküp Airbag'i çıkardım. Sonra direksiyon simidini kalından inceye doğru zımparalarla kazıdım. İyice pürüzsüz hale gelince direkt bu ürünü sıktım. Nolur nolmaz deyip sadece kapatacak kadar ince bir kat sıktım. Sonuç olarak bir deri görünümü oluşturdu. 2 ay kadar böyle kullandım. Ancak bir iki yerde dökülme oldu. Bu sefer tekrar tamamen kazıdım. Önce plastik astarı sıktım. Ardından sprey vinili birkaç kat sıkıp kalın bir katman oluşturdum. Kuruyunca daha siyah ama tam bir deri görünümü oldu. Hatta direksiyon simidi tek renk pürüzsüzken normal derilerde olan hafif çatlaklı görünüm oldu. Şu an sadece simidi boyadım. Birkaç ay herhangi bir problem olmazsa direksiyonun diğer kısımlarını ve renk uyumu olsun diye airbag kapağını boyayacağım. (Ama kapağı olduğu gibi de bırakabilirim)

Direksiyonun 2012 yılından kalma soyuk hali:
attachment.php

En son boyanmış hali. Akşamüstü flaşlı çekim olduğuna normalden daha parlak durmuş.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• vinil.jpg
    vinil.jpg
    10 KB · Görüntüleme: 370
  • 08-08-2012-100_5336.jpg
    08-08-2012-100_5336.jpg
    52.5 KB · Görüntüleme: 364
  • DSC_0139.jpg
    DSC_0139.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 361
  • DSC_0140.jpg
    DSC_0140.jpg
    62.5 KB · Görüntüleme: 366
  • DSC_0141.jpg
    DSC_0141.jpg
    60.2 KB · Görüntüleme: 525

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oldukça güzel görünüyor.bende kapladığım suni deriyi söküp bunlamı boyasam

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
oldukça güzel görünüyor.bende kapladığım suni deriyi söküp bunlamı boyasam

Kesinlikle denememizi öneririm. 1 haftadır tatilde sıcaklarda kullanıyorum, hiçbir olumsuzluk yok. Daha önce boyadığım hali birkaç gün içinde çatlaklar oluşturmuştu. Astarlı boyadığım bu hali gayet sağlam. Mutlaka zımparayla direksiyonu kazıyıp önce plastik astarı sonra da bu spreyden kalın katlar oluşturmak güzel sonuç veriyor.

Mesela fotoğraflarda normalde derilerde olan bazı kıvrımlar görünüyor. Boyamadan önce direksiyonu pürüzsüz hale getirene kadar zımparaladım. Yani onlar boyandıktan sonra kendiliğinden oluştu.

opelman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plastik astar markası veya resmi mevcut mu aynısı benim araçtata dökülmeler mevcut aynısını yapmak istiyorum

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dıreksıtondakı son durum nedır acaba dokulme soyulma oldumu tavsıye edıyormusunuz

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Dıreksıtondakı son durum nedır acaba dokulme soyulma oldumu tavsıye edıyormusunuz

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracı Kasım ayında sattım. İlan için verdiğim son fotoğrafta da görüldüğü gibi herhangi bir problem yoktu.

attachment.php

Ekli dosyalar

• DSC_0220.jpg
    DSC_0220.jpg
    52.5 KB · Görüntüleme: 152