ASTRA G FAN BEYNİ SORUNU. fan arıza ışığı. MOTOR SOĞUTMA DEVRESİ SORUNU

rodyanemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhabalar herkese. aracımda fan arıza ışığı yanıyor. ekte de göndereceğim fotoyu. fan müşiri ya da fan beyninden kaynaklanır dediler. ben de fan çalıştığında göstergenin yandığını farkettim. ancak arabada fan bu kadar sık çalışmazdı diye hatırlıyorum ya da ben farketmiyordum o da olabilir.( bundan 2 ay önce hararet göstergesinin geç devreye girdiğini düşündüm ve bu gösterge müşürü değişti. orjinal takıldı ancak yine aynı şekilde yani araç çalıştıktan 5-10 dakika sonra hararet göstergesi yükseliyor) .Araç 2000 model astra G kasa 1.6 100 Bg. 80 bin kilometrede. yüksek devirleRde kullanılmadı. araba kullanmayı bilen insanlar kullandı arabayı hep. aracı sıfır aldık ve 2 kişi kullandı şu ana kadar sadece. ancak şunu da eklemeliyim. birkaç kez arabayı kaldırırken yüksek devirlere çıkıldı( gençlikte birkaç kez kapışma macerası oldu ve kazanıldı :) ) ve bunun sonrasında performans kaybı olduğunu farkettim. bu normal midir? arıza ışığının yanma sebebi bu olabilir mi? BU ARADA araç önden darbe aldığı için radyatör değiştirildi...-- ŞUNU DA EKLEMELİYİM -- araçta gösterge belli bir dereceye geldiğinde fan çalışıyor düştüğünde duruyor. yani fanın çalışmasında ve göstergenin çalışmasında sorun yok. ancak dediğim gibi fan çalışınca arıza ışığı da yanmaya başlıyor.

Ekli dosyalar

• sketch-1448028352507.jpg
    sketch-1448028352507.jpg
    52.8 KB · Görüntüleme: 21