astra g info displayi ışıklandırma

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra-G-TID-hinten.jpg
Hier ist der Stecker des MID / TID zu sehen, der durch Umlegen des Haltebügels gelöst wird.
einzelteile.jpg
Man zerlegt VORSICHTIG die Displaybaugruppe, hierbei besonders auf die Busleitung zum Display achten, diese kann sehr leicht beschädigt werden !
bohren.jpg
Man macht eine 5mm Bohrung an die Seite, an der nicht (!) die Schalter sind.
saegen.jpg
Man kürzt die CCFL Röhre oder entfernt die Ummantelung der Röhre (durch absägen des Klötzchens oder durch aufsägen der Ummantelung).
kuerzen.jpg
Der Stecker der CCFL Röhre wird wie hier gezeigt abgeschnitten und anschließend mit dem Inverter verlötet und mit Schrumpfschlauch (Artikel 19) verschrumpft.
schraeg-einsetzen.jpg
Die Kabel der Röhre werden durch die Öffnung (5mm Bohrung an der Seite) aus dem Gehäuse geführt.
eingesetzte-roehre.jpg
So sieht die fertig eingebaute Röhre im Gehäuse aus, die Kabel sind schon mit dem Inverter verlötet. Das Display kann nun wieder zusammengebaut werden.
fassung-anschluss.jpg
Hier sieht man, dass der Inverter mit einer Fassung (Artikel 23) verlötet wurde. Es ist zu empfehlen, einen Rundbrückengleichrichter (Montage, Artikel 197) einzubauen, der gegen Verpolung schützt, wodurch sonst der Inverter (Artikel 154) zerstört würde.
fertig-verkabelt.jpg
Hier sieht man, wie man den Inverter auf der Rückseite des MID / TID befestigen könnte. Natürlich kann man das rot / schwarze Kabel auch weiter kürzen. Hiernach muss das Display nur noch eingebaut werden und fertig ist der Umbau.
bei-tag.jpg
So sieht das MID / TID bei Tageslicht aus.
bei-nacht.jpg
So

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş emeğine sağlıkta keşke türkçe açıklamasını koysaydın.

Son düzenleme:

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Florasan uzun süre yandığında fazla ısıdan dolayı ekran zarar görebilir.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neonlarda uğraşmanıza gerek yok artık LED'ler var. Ben LED ile yaptım beyaz renk...

ufuk19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel bir çalışma fakat arkadaşlarında belirttiği gibi zamanla ısınan florasan ekrana zarar verebilir. Ekranın düşmanıda ısı zaten. Emeğine teşekkür ederiz.

colombo_1986

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı anlayamadıgım yerler var.ekranı o bulundugu yerden sökülmesni anlatan bi şema da olsadı daha iyi olcaktı ve içine taktıgım o ampul nasıl bi özelliğe sahip bi ampul olması gerekiyo onu da anlayamadım.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
bazı anlayamadıgım yerler var.ekranı o bulundugu yerden sökülmesni anlatan bi şema da olsadı daha iyi olcaktı ve içine taktıgım o ampul nasıl bi özelliğe sahip bi ampul olması gerekiyo onu da anlayamadım.

Bu biraz eski bir yöntem, artık bukadar matkapla vs ugraşmaya gerek yok.
Şerit ledler var istediğinii kullanabilirsin.
konsol vs sökümü için döküman arşivinde altaki konuya bakabilirsin.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=38060

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu biraz eski bir yöntem, artık bukadar matkapla vs ugraşmaya gerek yok.
Şerit ledler var istediğinii kullanabilirsin.
konsol vs sökümü için döküman arşivinde altaki konuya bakabilirsin.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=38060

evet bende şerit led aldım söktüm. yanlız fırsat bulup takamadım.
Bu akşam halledeceğim Allahın izniyle. Artık bunu becerirsem herhalde birde gösterge ışıkları mevzusuna gireceğim gibi görünüyor. bu benim için biraz cesaret çalışması olacak :)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cengiz açıklamayı yapmış zaten ben beyaz şerit led aldım silikonsuz bir metrede 60 tane var. 10 milyona bakalım ekrandan sonra tavan ışığını yapmayı düşünüyorum kalanı ilede galiba benim torpidoda ışık yok yada kesmiş onu ledler ile tekrar faal etmeyi düşünüyorum.