Astra g Jant Lastik

DaRkFaCe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaslar 2006 model astram war sedan 16'' 4x100 jant ve 205x55x16 lastik düşünüyorum. Sizce lastık surtme ıhtimalı olurmu???

erhan1967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hic korkma, benim Astrada 17'' 215 / 40 / 17 lik lastikler var , ne kadar yüklü olursa olsun bir defa bile sürtmedi.Birde yaylar ön35mm , arka30mm kisa takili oldugu halde.
Ben su an 18'' ariyorum takmak icin :D

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
16 sürtmez ama kışın sorun olabilir. zincir takınca sürtebilir

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçen yıl Astra h Orjinal jantı ve lastiklerini bir hevesle alıp takmıstım. 205/65/16 idi..
her kasise girdiğimde Acayip bir sürtme yaşadım.
kesinlikle takma derim. takıcaksanda amartisörlerde ve yaylarda işlem yaptorman gerekir..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sürtüp sürtmemesinin jant ve lastik boyutuyla çok az ilgisi vardır.. siz gidip 195 yerine 235 taban almadığınız sürece ufak taban değişiklikleri sorun yaratmaz... zaten jant çapının büyümesinin hiçbir alakası yoktur... önemli olan alacağın jantın et değeridir... eğer jant fazla ofsetli olursa jantlar orjinal jantlarına göre daha dışarıda durur ve sürter eğer et değeri aynı olursa veya çok yakınlarsa sürtme ihtimali çok azdır...

DaRkFaCe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla kafam çok karıstı hakan abiylede konusdum bu konuyu astra g için 16'' jant'a 205/50/16 dedi büyük ihtimal öyle olacak. Benim için en önemlisi konforda bi değişiklik olmaması yani lastik sesi duymak istemiyorum ve amortisörlere bi zarar wermemesi.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abi 65 yanağın sürtmesi çok normal taban genişleyince yanağın incelmesi lazım

Galip Bey

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla kafam çok karıstı hakan abiylede konusdum bu konuyu astra g için 16'' jant'a 205/50/16 dedi büyük ihtimal öyle olacak. Benim için en önemlisi konforda bi değişiklik olmaması yani lastik sesi duymak istemiyorum ve amortisörlere bi zarar wermemesi.
kesınlıkle hakan abıne ınan doğru demıs ben pişmanım arkdsım sen barı olma oke 16 tak bıde konforda değişiklık olmasın dıyorsun 16 ii bence