astra g kaç litre yağ alıyor?

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu tekrar hortlatacağım arkadaşlar ama,anladığım kadarıyla motor kodları farklılaştıkça koyulan yağ miktarı da değişiyor..Z16XE motor kodlu astra G aracıma ne kadar yağ koyulacak tam bir bilgi istiyorum :)
zira yağ değişimini sanayi de bi ustaya yaptırmıştım,3.5 litre koydu ve 3000 km sonra yol bilgisayarı yağ seviyesini kontrol edin diye uyarı verdi..250 ml eksilmiş ve tek diş kalmış...anlaşılan 4 litre koyulacak,ama biliyorum ki yağın çok fazla olması 250-500 ml eksik olmasından daha kötü sonuçlar doğuracak..ne dersinizz??

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
Twinport motorlarda 4,5 lt diğerlerinde 3,75 diye biliyorum

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtre değişimi ile birlikte motor yağı x16xel motorlarda 3,25 lt ( Astra kullanıcı el kitabı sayfa 231 )
arkadaşlar kitapçıkta aynen öle yazıyo ama ustalarımız filtre ile 4 litre diye ısrar ediyor hangisini uygulayacağız zararı olur mu?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Yağ filtresi de değişir o da içine biraz alır ve 3,5 litre koyulur.
Fazlasını koydurma...

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kitapçıkta filtre ile 3.25 yazıyor ama en son 4lt ye yakın koyuldu 4 koyuyodu usta ben dedim biraz eksik koydu 4 ten .yani 3.85 falan dı sanırım zararı nedir zaten eksiltyo 3000km den sonran serviste 4 alır dedi filitre ile ondan kafam karıştı.kitapçık farklı

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
ince yağ konulmuşsa (0-30, 0-40 vb..) eksiltir. Opeller biraz hararetli oldugu için ve de yüksek devirlerde kullanıma bağlı olarak eksiltme yapabilir.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil 10w-40 yağımız

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Eksiltmemesi lazım bende aynısını kullanıyorum 2 aydır eksiltme yok.