Astra G Kalorifer Az Isıtıyor

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

2001 Astra G kasa aracımın kalorifer ısısı düştü, dolayısı ile içeriyi ye yerince ısıtmıyor.
Motor suyu sıcaklığı normal seviyelerinde. Devir daimin açık kaldığını zannetmiyorum o yüzden.
Şayet yüksek devirli kullanıp yada yokuş çıkarak motoru sıkıştırırsam kısmen daha fazla sıcak veriyor ama uzun yolda 100-110'a bağlarsam motor suyu sıcaklığı 90-95 arasında olmasına rağmen soğuk üflüyor. Özellikle de kapı kenarlarındaki havalandırmalar.

Kalorifer peteği vanası okudum. Kim yardımcı olabilir?

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazdığım şartlar düşünüldüğünde fikir verebilecek yok mudur?

serkan_6161

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var petek temizliği yapan biyerlede görüştüm astra g lerde petek temizliği iyi sonuç vermiyor değişim daha mantıklı diyor petek 100 tl alsan 300 tl işçilik istiyorlar

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ısıtmamaya başlamıştı su kabına parmak kalınlığında gelen bir hortum vardı kaloriferden dönen oluyor onu yerinden söküp (iyice silerek malum zehirlidir) bir kaç defa çok kuvvetli üfledin bunu bir kaç defa yaptım kaba biraz kir bastı
sonra hortum çıkıkken aracı çalıştırdım malum ısınınca suda basınç oluyor söktüğüm deliği kapattım o basınç hortumdan basınçla kirli soğutma sıvısını attı 1 lt civarı bir kaba aktardım sonra eksiği tamamladım ve gayet güzel ısıtmaya başladı

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ısıtmamaya başlamıştı su kabına parmak kalınlığında gelen bir hortum vardı kaloriferden dönen oluyor onu yerinden söküp (iyice silerek malum zehirlidir) bir kaç defa çok kuvvetli üfledin bunu bir kaç defa yaptım kaba biraz kir bastı
sonra hortum çıkıkken aracı çalıştırdım malum ısınınca suda basınç oluyor söktüğüm deliği kapattım o basınç hortumdan basınçla kirli soğutma sıvısını attı 1 lt civarı bir kaba aktardım sonra eksiği tamamladım ve gayet güzel ısıtmaya başladı

Bu yapabileceğim bir şey gibi görünüyor. Motor kaputunu açtım. Su kabının hangi borusunu sökerek bu işlemi yapmam gerekiyor? Internetten bakınca birden fazla boru girdigini görüyorum. Şema olsa keşke anlayabilmek adına

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maxresdefault.jpg

zaten 2 hortum önce birini sonra 2. yi dene hortumuda takip et kapağı koyduğun yere doğru hangisi gidiyorsa büyük ihtimalle odur birde araç çalışıp ısıtma açıkken su kabına su akıtmıyorsa büyük iihtimal tıkalıdır