Astra G - Kapılardan gelen tıngırtılar

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Astra G Coupe sahibiyim. Kapılardan gelen tıngırtılardan artık gına gelmiş durumda.
İlk başlarda sağ kapı tıngırdıyordu çukurlara girdikçe şimdi sol kapıda başladı.

Bunu nasıl çözeriz ? olabildiğince kalıcı bir şekilde ?
Teşekkürler

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Menteşeler komple değişse düzelmez mi?

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kapı sustu arkadan gelmeye başladı. sanki bagajda bişiler zır zır yerinde oynuyor.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizim arabalar zaten sert, birde havalar sogumaya başladı tıkırtılar arttı. en güzeli müziğin sesini biraz fazla açın.

oseyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir öncek aracım vectra B2 kasa 2001 model kapılardaki tıkırtılarla bende çok uğraşmıştım. tıkırtıların birinci sebebi kapının içinde perçinler var bunlar gevşerse sıkıntı yapıyor. Fakat bende asıl tıkırtıyı kesen kapı kilitlerinin kasadaki karşılıklarını değiştirmem oldu bundan sonra tıkırtı falan kalmadı. Bahsettiğim parçanın üzerinde 1 - 1.5 cm kadar silindir bir parça var zannediyorum sert plastik kauçuk gibi bir madde zamanla özelliğini kaybediyor ve kapı kapalı iken çukur veya bozuk yollarda kilitten tıkırtılar geliyor.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizim arabalar zaten sert, birde havalar sogumaya başladı tıkırtılar arttı. en güzeli müziğin sesini biraz fazla açın.

bir çözüm yolu tabiki ama genede can sıkıyor bu tıngırtılar.

bu kapının nasıl açılacağına dair bir resim şema vs elinde olan var mı?
ben kendim açıp bakmak istiyorum.
mokian da vardır diye düşünüyorum ama bu başlığı okur mu acaba

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen, bende de sağ kapıdan dilin ordan bir tıkırtı geliyor. bir ara içini açayım diyorum ama, bir resim şema olsa iyi olur. aslında çift kilitleme konusunda self serviste var. ama ben kapıyı içten tutma kolunu nasıl sökeceğimi tam anlayamadım.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki durumda, iç döşemeyi elimle kapı dış yüzeyine doğru bastırınca ses kesiliyor.
artık arkada o döşemeyi tutan parçalar tam olarak işlevini yapmıyor anladığım kadarıyla.
açmak için bi şema olsa?
yokmu kimsenin elinde ?