Astra g konsolu opc konsola çevirmek

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Benim aracım Astra G Classic modeli.Yol bilgisayarı yok ama eklemek istiyordum orjinal 2 satır olanlar ise ya serviste çok pahalı yada piyasada 2 el bulunmuyor.Bende aracımın orta konsolunu OPC konsola modifiye ederek Vectra b"nin yol bilgisayarını eklemek üzere başladım bu işe.orjinal OPC konsollar servis aracılık yaparsa yurt dışından 300 TL üzerinde bi fiyata 15 günde getirmekte. bende kendi emeğimi katarak ve ustalardan yardım olarak ilk adımı attım.ne olur olmaz diye 2. el astra konsol aldım ve ilk iş üst şapka kısmını(tamamen koparmayın) ve iki yan kısmını keserek ekrana uygun boşluğu ayarlayarak sanayide ancak ehli usta bulamadığım için tampon tamircisi arkadaş ile boşluk kalan yerlere plastik kaynatma yöntemi ile kaba işlemi tamamladım. daha sonra ilk kat plastik astarı attık ve zıppara işlemine tabi tuttuk. daha sonra tekrar ikinci kat plastik astar atıldı ve kuruyunca bu defa sulu şekilde zımpara attık..pazartesi kısmet olursa astar boya ile başlayacağız. renk olarakta konsol ve vites kısmındaki parçalarla birlikte gri yapmayı düşünüyorum.umarım az da olsa yardımcı olmuşumdur....Devamını ekleyeceğim.(diger resimleri büyük olarak ekleyemedim siteye arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim)

Astra g orjinal orta konsolumuzun ilk hali...

astragkonsol.jpg

1.işlemimiz konsolu keserek vectra b ekranı sığacak şekilde boşluk kısmını ayarlamak.

astragkonsolkesilmi.jpg

Ekli dosyalar

• astra g konsol.jpg
    astra g konsol.jpg
    33.2 KB · Görüntüleme: 424
  • astra g konsol kesilmiş.JPG
    astra g konsol kesilmiş.JPG
    36 KB · Görüntüleme: 433
  • IMG_1145.jpg
    IMG_1145.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 1,248
  • IMG_1146.jpg
    IMG_1146.jpg
    86.4 KB · Görüntüleme: 1,240
  • IMG_1151.jpg
    IMG_1151.jpg
    78.5 KB · Görüntüleme: 566
Son düzenleme:

ahmet48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel eline sağlık , aynı şeyi bende düşündüm ama birtürlü elim değmedi. en kısa zamanda yapacağım , seninki örnek olacak sonucu merakla bekliyorum bekliyorum .

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Fuat hayırlı olsun işlemlere başlamışsın.
Konsol şapkasının yuvasına oturma açısına dikkat edin yukarda kalmasın.

Son düzenleme:

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolay gelsin toprağım çalışmaların çok güzele benziyo umarım sonuda güzel olur....

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yolbilgisayarı bozuk astalar için yapılacak en mantıklı şey.tebrik ederim güzel olucak gibi

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
attachment.php

attachment.php

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen sene eski aracım için ingiltereden getirtmiştim. 20 pound + 10 pound kargo bedeli ile;)
bence ebay'da araştırılırsa bulunabilir.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=39385&highlight=astra+navigasyon

doğrusunuz. ben yaklaşık 2 aydır ebay" ı takip ediyorum.ama şu sorun var bir keresinde ihaleyi aldım ama adam Türkiye de kargo sorunu olduğu için kesinlikle kabul etmedi ve parayı tekrar iadi etti. kargo Türkiye ye gelirken ya kayboluyor yada kırılma ihtimali yüksek o sebeple bizim ülkemezi tercih etmemekteler o nedenle de ürüne teklif verememektesiniz..