Astra G Ön Cam Çatladı

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Dün talihsiz bir şekilde ön camım çatladı. sağ yolcu tarafı alt bölgeden siyah yerden 1 tanesi 15 cm civarı 1 tanesi 20 cm civarı yukarı doğru çatlamış halde. Silecek üstüne geldiği siyah kısımda da çatlamalar var yaklaşık 5-10 cm aralığında ama göze batmıyor siyah bölgede kaldığı için. Cam içten çatladı.

Dün çizdirmek için başkent sanayide açık bir yer buldum fakat çizemem, yer dar dedi. Bunun üzerine şaşmaz da açık camcı buldum. Olimpia cama 200 TL fiyat verdi. Orjinal cam 700 Tl civarıdır diye belirttiler. Kasko yok aracımda. Servisten fiyat almadım henüz. Sizce ne yapmalıyım? Camı değişmeli miyim böyle kalsa ne olur? Cuma günü muayene var sıkıntı olur mu orada ?

Bu yerli camlar hakkında değiştirmek zorunda kalan ve kullanan arkadaşlar güncel yorumlarını belirtirlerse sevinirim.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yada 3 yıl önce astra g'de bende ön camı çatlattım ve kaskodan değişti,orjinal eski cama göre kıyaslama yapmak gerekirse şimdiki takılan yerli markası olimpia olan camla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadım ses alma,içeri su alma veya görüntü farklılığı gibi bir durum olmadı,sanırım işçiliğide iyi yaptılar camı takarken cam değiştiğinde araç bir süre haraketsiz kalması gerekiyor camın yapışması ve sabit kalması için takıldığında garantisi sanırım 1 yıldı.
Bu arada benim cam silecek değiştirirken çatladı silecek kolunu eliminden kaçırım yaylı mekanizma olduğu için kolun ucu cama çarptı kolun ucunda silgeç lastiği yoktu ve elimden kaçırdığım kol cama çarparak birkaç yerinden çatlattı,o günden sonra silecek değiştirirken ön cama karton yada camı örten ve koruyan kalın kumaş gibi materyaller koyarak silecek değiştirdim sürekli siz siz olun silecek değiştirirken silecek koluna dikkat edin.

Son düzenleme:

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yada 3 yıl önce astra g'de bende ön camı çatlattım ve kaskodan değişti,orjinal eski cama göre kıyaslama yapmak gerekirse şimdiki takılan yerli markası olimpia olan camla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadım ses alma,içeri su alma veya görüntü farklılığı gibi bir durum olmadı,sanırım işçiliğide iyi yaptılar camı takarken cam değiştiğinde araç bir süre haraketsiz kalması gerekiyor camın yapışması ve sabit kalması için takıldığında garantisi sanırım 1 yıldı.

Yorumlara bakınca kararsız kaldım çok. Çatlakların önlerini çizdirebilirsem değiştirmeyeceğim camı neredeyse. ön cam ile ilgili neredeyse bütün yorumlarda orjinal taktırın demişler. Karar veremedim gerçekten.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok araştırdım zamanında yorumların %90'ı orjinal yönünde cam taktırıp çok sıkıntı yaşayan olmuş,bende orjinal taktırabilrdim fakat kasko hasarsızlık bozuyordu fakat yan sanayide hasarsızlık bozmuyordu tercihimi kaskonun anlaşmalı camcısından yana kullandım olimpia ile anlaşması vardı yani markayı bilerek seçmedim fakat camın orjinaline göre farkı yok bana göre,bence siz çizdirin oluyorsa boşuna para vermeyin,sıkıntı yaşamadığım için tekrar cam ihtiyacım olursa tercihimi bu markadan yana kullanırım fakat cam takarken işçilikte önemli değişirken gördüm biraz hataya açık bir işlem gibi geldi bana.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görüş alanını bozmuyorsa muayneden geçer. ayrıca en iyi yan sanayi orjianalini artattırır. yazın saçma sapan gözünü alıyor. güneşte konsolu camda görüyorsunuz .olimpia uğurluglass ve diğerlerinden kullandım. olimpia ve luckyglassmı ne o daha iyiydi ama...

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgiler için teşekkür ederim. Karar vermeye çalışayım.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camı çizemiyorlar iç tarafta ve dar olduğu için. Sanırım çatlak uzayana kadar değiştirmeyeceğim camı. Çatlak uzarda rahatsız etmeye başlarsa o zaman karar vereceğim.

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim şöför tarafında yukarıdan aşağıya doğru çatlak bulunmakta. 2 senedir bu şekilde kullanıyorum. Bir sıkıntı olmadı vizeden de hafif kusurlu olarak geçtim.
Değiştirmek istersende olimpia marka taktırabilirsin

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çatlak eğer ki görüş alanını kısıtlamıyorsa ve çok kalın değilse muayeneden geçer. Bir süre daha bu şekilde kullanabilirsiniz.

Orjinal mi yan sanayi mi meselesine gelirsek; cam da büyük ihtimal yağmur sensörü yoktur. Bu yüzden daha rahat. Eğer ki olsaydı direk orjinal cam en sağlıklısı olurdu.
Olimpia, doraglass gayet kaliteli camlar üretir. Referansı iyi olan bir oto cam servisinde bu camlardan taktırırdım yerinizde olsam.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çatlak eğer ki görüş alanını kısıtlamıyorsa ve çok kalın değilse muayeneden geçer. Bir süre daha bu şekilde kullanabilirsiniz.

Orjinal mi yan sanayi mi meselesine gelirsek; cam da büyük ihtimal yağmur sensörü yoktur. Bu yüzden daha rahat. Eğer ki olsaydı direk orjinal cam en sağlıklısı olurdu.
Olimpia, doraglass gayet kaliteli camlar üretir. Referansı iyi olan bir oto cam servisinde bu camlardan taktırırdım yerinizde olsam.

Yağmur sensörü yok araçta. Çatlaklar ilerlemezse değiştirmeyi düşünmüyorum. Yakın bir arkadaşımda illaki ilerleyecek olimpia taktırabiliriz diyor. Türkiye de üretilen araçların camlarının tedarik işini yerli cam üreten firmalar mı karşılıyor, yoksa yurtdışından mı geliyor camlar ? Eğer ki yerli üretimse, sizin de söylediğiniz gibi kaliteli camlar ürettiğini düşünüyorum.