astra g opc konsol ve navı yerleştırme operasyon

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
vıdeo eklendı
http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=457353633882
uzun ugraşlar sonucu opc konsol navıyı forumdan sevdıgım arkadasım dan aldım allah razı olsun kendısı +10 ınsan dedıgım gıbı sorunsuz alışverış yaptık :D
opc konsol navı aldım ama kontaga baglatma ışlemı ıcın cok ugrastım 10 gunumu yedı dıyebılırım ufak rolelı devre yaptırdım zamanlayıcılı navıgasyonlar kontaga baglamak problemlı oldugu ıcın helekı tomtom ıcı baskı oldugu ıcın tam anlamıyla ellenemıyor forumda cengız abı ve ethem abının teknık verı bılgılerıyle bu işe gırıştım sonuc mukemmel
bu konsolun boş hali

bılgı ekranına kapagı kesıldı aldıım arkadaş alper kesmiş hazırdı bıraz daha taraşladım kapagı tam otursun dıye ustten bılgı ekranını yerlesştırdım orjınal gıbı gectı

navıyı arkadan sıcak sılıkon la yapıştırdım bırde arkada mufazası ıle sıkıştırdım kafes gıbı oldu

burdakı devre kontak ıcın devre plastık kutu gecırdım saglıklı olsun dıye

konsolun ıcındekı yere kontak devresını ve ekstra olan navıgasyon antenını ses yapmıycak şekılde sardım konsolun boşluguna cıft taraflı bantla doladım ses yapmasın dıye boşluga sıkıştırdım entenı

kılıma kontrol unıtesı herzamankı gıbı sokerken uyuz ettı cok gıcık yapısı var en ufak yanlış affetmıyor telı cıktımı havanlandırma butonun nanay :D

arabanın ıcı karman corman bu arada :D

bılgı ekranını kablosunu ustten altta cektım kablosunu bagladım aynı eskısı gıbı

konsolu oturtum ve baglantılarını yaptım navının voltajı teyıbın soketınden + ve - bagladım kontagı acınca teyıble aktıf oluyor kapantınca kapanıyor

bu arada teyıbın montajınıda yaptım ama yanlızdım fazla fotolayamadım kusura bakmayın

fotolar guncellendı navıyı guzelleştırdım :D
picture.php

picture.php

picture.php

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

proşe gelıştırme aşamasındayım maşallah demeyı unuttmayın ya valla akslılıklerden yakamı zor kurtardım :D
tomtom cok karışık bırsuru özellıgı var daha acemıyım kurcalıya kurcalıya cok şey buldum ıcınde :D

en ıyılerı sızınde olsun ınsallah darısı senın başına alp :)

Son düzenleme:

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagol kanka evın altında sıfır passat var navı yok cama vantuzlu sonradan takmiş benım bu konsolu görunce uyuz oldu 10 senılık arabaya bak bıde sıfır passata der gıbı oldu yuzunden onu anladım :D

ahahah :kop::kop::kop::kop: hayırlı uğurlu olsun abi Maşşallah ellerine sağlık 10 numara olmuş

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çok beğendim güle güle kullan ama navinin etrafını düzeltebilsen daha bi orjinale yakın olabilir. bi sorum olacak bilgi ekranının mavi ışıklandırmasını nasıl yaptın. cıkardığın ampül yuvasına led mi monte ettin yoksa başka bi yöntemle mi?

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda kardeşim hayırlı olsun süper olmuş eline emeğine sağlık güle güle kullan

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ben çok beğendim güle güle kullan ama navinin etrafını düzeltebilsen daha bi orjinale yakın olabilir. bi sorum olacak bilgi ekranının mavi ışıklandırmasını nasıl yaptın. cıkardığın ampül yuvasına led mi monte ettin yoksa başka bi yöntemle mi?
5 senedır öyle sım led var ;)
navının etrafını mat folyo cekcem olmassa bayram gırdı bıraz böyle dolaşaılım:D