Astra/ G rölanti oynamasına kesin çözüm öneriniz..?

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ci ustan işi bilmiyor
voltran fabrikasıyla irtibata geç
çok yardımcı oluyorlar inan, önce randevu al git 5 dkda işin tamamdır.
ben aylarca ayarlatamadım lpg yi. izmitte gitmediğim usta kalmadı, vermediğim ayar parası kalmadı, herkes sistem satma peşinde. aradım fabrikayı gel dediler, gittim 5 dkda inanılmayacak şekilde ayarladılar. özellikle voltranda bayilikler hep kötü kişilerde yoksa marka olarak çok iyiler ve idda ediyorum italyanların kalitesini geçtiler. ama iş ustada bitiyor.
bu arada boşuna değişmiş sağlam parçalarını bence sakla. değiştirenlerinde kapısından geçme.

evt arkadaşım. haklısın. Lpg min garantisi Haziran ayında doluyor..! Ve Voltran garanti konusunda inanılmaz derecede iyi ama ben afyonda ikamet ettiğim için mecburen buradaki Tek olan yetkili servisine gitmek durumunda kalıyorum.!
Bu sebebden dolayı sorunum çözülemiyor..1 Bunun kanaatindeyim. değiştirmediğim bir altarnatör kalmıştı onuda değiştirelim diye yola çıkmamak gerek..! Haklısın. Çünkü Benzin modunda Bir sorun yaşamıyorum..! Bu sorunu yaşayan arkadaşlarda boşu boşuna parça değiştirmekle uğraşmasnlar.. Afyondan tutupta iStanbul Ümraniye/Dudullu da bulunan Voltranın kendi servisine gidip bir ayar yaptırmak olmuyor.. işte..!

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baş mühendisleri nurettin usta zaman zaman türkiyedeki servisleri gezip hem problem çözüyor hemde eğitim veriyor. eğerki arar görüşürsen, yakın bir zamanda yapacağı bir gezide afyonu ekleyebilir yada sana yakın bir ilde buluşabilirsiniz.
belki seni işden anlayan yakın bir servise yönlendirirki bence 200km bile olsa gitmeye değer.
banada nurettin usta yolda olduğu için satı bey yardım etmişti. garanti bile sormadılar. hatta uzakdan geldim sağlam olsun diye bedavadan ecuyu değiştirdiler.
inan onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.
sen önce bir ara görüş sonrasını öyle planlarsınız.
bendeki satı beyin şirket cebi : 5335221627 (belki başkasına geçmiştir)

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ye geçiş modu sıcaklığı 30 derece olarak ayarlı ama arac 2000 devire ulaşınca lpg ye geçiş moduna ayarlandı bu normalmi..

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslı zaten öyledir. yani önce su ısınır lpg gazı arkadan öne gelir, araç 2000 devri görünce benzinden gaza geçer.
ben yaklaşık 2 ay önce 20 dereceye düşürttüm sorun yaşamadım izmitte. bayada soğuk gördüğüm halde. ama araçdan aracada değişebilir. erken olursa çok problemler yaşattığını biliyorum.

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hımm ok. Ama gaza geçerken araç şöyle bir silkeleniyor. Hatta -15 derecelredeyken 3-4 ay önce gaza geçiş anında mutlaka stop ediyordu havalar düzelince stop etmiyor.. ama silkeleme yapıyor. ilk geçişlerde..
Daha sonraki geçişleri hissetmiyoruz motor sıcakken..

yakar18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun bendede var.Aracım new astra 2005 rölanti hem benzinde hemde lpg de düzensiz.Rölanti ipresi sabit durmuyor.Çok hafifte olsa sallantı yapıyor.Ama benzinde bu hareket araca zarar vermiyor.Gayet güzel çalışıor.Lpg ye geçtiğinde ise hava soğuksa istop ediyor yada etme derecesine geliyor.Ayrıca lpg de bugün itibari ile lpg göstergesinin ışıkları tamamen sönüyor.Elektrik arazasımıdır acaba.Aradan kısa bir zaman geçtiğinde ışıklar yeniden geliyor ve lpg ye geçiyor.Bu yüzden ustalar 2 sefer komple ateşleme bobini değiştirtiler ama hala aynı sorunum bitmedi.Harcadığım onca parada yanında cabası.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar rölantide titreme benzindede varsa parça arızasıdır. hava akışmetreden tutunda, boğaz pisliğinden, rölanti sensöründen, hatta katalizördeki lambda sensörüne kadar herşey olabilir.
ancak istisnalar hariç (burayı açayım; eğerki rölantide titreme benzinde var ama hissedilmesse o zaman lpg de daha çok belirginleşir.bir ustaya benzinde sağlıklı çalıştığını onaylatmak gerekir.) neyse devam edelim biz eğerki benzinde sağlıklı ama lpg de sorun varsa kesinlikle lpg dir. lpg konusunda çoklu marka çalışanlara yada ne bileyim kenarcılara gitmeyi şahsen önermiyorum. marka üzerinde uzmanlaşmış kişiler kesin sonuçda daha iyiler.

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgiler için çok teşekkürler.. bugun lpg ayarlarını otomatik kalibrasyonla tekrar yaptırdım.. bakalım sabah aracı çalıştırdığımda lpg ye ilk geçiş anında ne yapıcak..?

edeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buzi Kablolarının ölçtür

Değerli arkadaşım benimde 1996 model opel vectram var ve voltram marka lpg takılı aynı sorun bendede oldu rolantıda anormal çalışmaya başladı ancak iyi bir usta buldum ve sorun bitti. Buzi kablolarını söküp ölçtü 5 ohm düşmüştü yanı normal değerin çok altındaydı değişti ve problem bitti. yalnız bende hem benzinde hemde lpg de aynı sorun vardı.