Astra g sorun ne...

serseri50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 astra g cd aracim gaza geÇ tepkİ verİyor kalkiŞta olsun yada 5 cİ vİteste fark etmİyor 3000 devİrden sonra kendİnİ topluyor ariza lambasi yakmiyor .bİlgİsayara baĞladiĞimda sİlİnmeyen 3 ariza verİyor ,
1 emme fan motoru --ariza
2 soĞutma suyu sicakliĞi --frekans aralik diŞinda
3 devİr sİnyalİ --eksİk
bu durumu dÜzeltmek İÇİn ecu ya yenİ gÜncelleme yapildi.motor yenİ rektefİye oldu.krank kasnaĞi ve dİŞlİsİ deĞİŞtİ.egr gaz kelebeĞİ sensÖrler temİzlendİ.vuruntu sensÖrÜ deĞİŞtİ fİlİtreler baŞtan sona deĞİŞtİ Şarz dİnamosu bakimi yapildi akÜ yenİ. Sente ayari dÜzgÜn. SonuÇ ayni yardimci olacak varmi aranizda ...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aynı durum bazen bendede oluyor gazze cok gec tepki veriyor arabanın arkasından biri asılıyor gibi sanki zorlanıyor araba ama bende arıza kodu da vermiyor hiç

serseri50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arizA

Ariza isigi yanmadigi halde cikiyor bunlar silmek istedigim zaman silinmiyor sanirim. Beynine yerlesmis Bu arizalar nette bi cok kisi hava akismetre de bulmus sorunu SIparis verdim geldiginde deniycem oda olmassa map sensorunu degiscem

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ariza isigi yanmadigi halde cikiyor bunlar silmek istedigim zaman silinmiyor sanirim. Beynine yerlesmis Bu arizalar nette bi cok kisi hava akismetre de bulmus sorunu SIparis verdim geldiginde deniycem oda olmassa map sensorunu degiscem

aracın benimki gibi 1.6 cd ise bizde hava akısmetresi yok. sadece havanın sıcaklıgını olcen hava filtresinden sonraki boruya baglı bi sensör var. ben haftasonu onuda söküp temizledim ama değişen bişey yok. benim aklıma su anda sadece potansiyometre geliyor. musait bi zamanda onuda söküp temizleyecem olmadı değiştiricem. map sensörüde aklımda iyi veya kotu bi sonuc aldıgında mutlaka yaz bende dneeyim :)

serseri50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı

aynen hocam dedıgın gıbı bızımkılerde sıcaklık sensoru var onu degıstırdım sorun hala aynı devam ediyor benım arac 98 cd potansiyometre yok eski usul telli yane anlıycan map sensörünü de başka araçtan deniycem tabii bulabilirsem bir astra .:)

serseri50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cozuldu

Hocam sorun cozuldu bilgin olsun degistigim sicaklik sensoru Ariza kaydini silmedigim icin etki gostermiyormus sildim duzeldi ayrica map sensorunu borudan cikardigimda temizdi ama borunun girdigi sabit ilan yer biraz tikaliymis balata sipreyiyle temizledim onunda cok faydasi oldu anlasilan carbon clein istiyor arabalar