Astra G Twinport Çıldırtan Tekleme

baris8945

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.2008 Model Astra G 1.6 Twinport sahibiyim.Araç benzinde ve lpg de 3 silindir çalışıyormuş gibi tekleyerek ilerliyor.Forumlardan bu sorunla karşılaşan arkadaşların kullandığı çözüm yollarını teker teker denedim ama ne fayda.

Arkadaşlar araç soğukken çalıştırıyorum, benzinden gidiyorum, gaza geçiyorum, sadece benzinle gidiyorum yada sadece gazla giderken bi anda arıza lambası yanıp araç tekleme başlıyor..rolantideki egzos sesi forforfor şeklinde.

İlk önce gittim, emme manifoldunu söktürdüm, twinport modülündeki kurumları temizledik, manifold tamamen tertemiz hale geldi..

Daha sonra Egr valfini söktük temizledik..O da ilk günkü gibi oldu..

Ateşleme bobinini değiştirdik..

Lpg ayarı için Zavoli yetkili servisine gittik..Ayar yapıldı..

Bujiler yeni..

Ve araç hala aynı arızayı veriyor...Arıza kodları P0420, P0302.devamlı olarak 2. silindir tekleme tespit edildi diyor..

İşin en ilginç tarafı, arabayı çalıştırdıktan sonra giderken bu teklemeyi yapıyor, kenara çekiyorum. stop ediyorum.çalıştırıyorum, tekleme kayboluyor hiçbirşey olmamış gibi yola devam ediyorum..

Aracımın km si 100 bin..

Çıldırmak üzereyim arkadaşlar..Lütfen yardımcı olun..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Astra G Twinport Çıldırtan Tekleme

Ben bu sorunu Renault Europa aracımda yaşamıştım. Herkes herşeyi denedi ve çözüm bulamadı. Sonra birgün sinirden motora yumruk atınca elim buji kablosuna denk geldi, o an yıkıldığım an oldu. Son bujinin kablosunda çatlak vardı ve denk gelmese bakılıp bulunması imkansızdı. Kabloları değiştirdim ve verdiğim onca emek maddi/manevi suratıma dalga geçer gibi çarptı. Bilmiyorum aynı sorun mudur ama beni deli etti eğer sizde de aynı sorun varsa sizi deli etmesin. Her ne kadar sadece soru sormak için foruma girmiş ve kendinizi tanıtmadan daha (forum kuralları gereği) böyle bir konu açmış olsanız da bu sinir hastalığını çok iyi bilirim..

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tekleme genelde elektirik sorunundan olur .
Aydının dediği gibi bu buji ateşleme bobinini tekrar kontrol ettirin
birde katalizöre baktırın derim .

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Ben bu sorunu Renault Europa aracımda yaşamıştım. Herkes herşeyi denedi ve çözüm bulamadı. Sonra birgün sinirden motora yumruk atınca elim buji kablosuna denk geldi, o an yıkıldığım an oldu. Son bujinin kablosunda çatlak vardı ve denk gelmese bakılıp bulunması imkansızdı. Kabloları değiştirdim ve verdiğim onca emek maddi/manevi suratıma dalga geçer gibi çarptı. Bilmiyorum aynı sorun mudur ama beni deli etti eğer sizde de aynı sorun varsa sizi deli etmesin. Her ne kadar sadece soru sormak için foruma girmiş ve kendinizi tanıtmadan daha (forum kuralları gereği) böyle bir konu açmış olsanız da bu sinir hastalığını çok iyi bilirim..

+1

benimde aklıma gelen bujiler hatta büyük ihtimal sıkıntının bu olduğunu düşünüyorum

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Buji, buji kablosu eğer hala düzelmediyse subaplar kaçırıyordur. Elinizi rölantide çalışırken egzozun önüne koyun, kesik kesik gaz atıyorsa subapların değişmesi gerekiyor. Aynı şey önceki aracında olmuştu.