Astra H 1.3 cdti Hararet 120 derece normal mi ?

ismailors

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba, gectigimiz hafta 2. El 2006 astra aldim. İlk aracım ve cok fazla detay bilmiyorum. Gece saat 1 de isten donerken merak edip motor sicakligini kontrol ettim ve arac 4. Vites 3000 devirdeyken sicaklik 121 dereceyi gordu. Hava 13,5 derece ve yola çıkalı 5-6 dakika olmuştu. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. 2 gün önce egr, gaz kelebegi, emme manifoldunu temizletmişitm.

Aracı çalıştırdıktan sonra da kısık bir ıslık sesi çalar gibi ses gelmişti.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba, gectigimiz hafta 2. El 2006 astra aldim. İlk aracım ve cok fazla detay bilmiyorum. Gece saat 1 de isten donerken merak edip motor sicakligini kontrol ettim ve arac 4. Vites 3000 devirdeyken sicaklik 121 dereceyi gordu. Hava 13,5 derece ve yola çıkalı 5-6 dakika olmuştu. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. 2 gün önce egr, gaz kelebegi, emme manifoldunu temizletmişitm.

Aracı çalıştırdıktan sonra da kısık bir ıslık sesi çalar gibi ses gelmişti.

Yardımcı olursanız sevinirim.

120 ye geldiğinde fan çalışmışmıydı ?
100-110 dereceler opel için normaldir zaten- 110 dan sonra fan açar 110-100 arasına düşürür

ismailors

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
120 ye geldiğinde fan çalışmışmıydı ?
100-110 dereceler opel için normaldir zaten- 110 dan sonra fan açar 110-100 arasına düşürür

Fan çalıştı, ama eve vardığımda depoda su kalmamıştı. Sabah tekrardan doldurdum şarıl şarıl akıtıyor. En yakın servise getirdim egr hortumu gitmiş.
Değişim yapılıyor bakalım nasıl olacak.

Eksik su seviyesi hatası vermemesi de ayrı bir olay

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensörlerede baktırın

kadyr.53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
120 çok fazla dizelde 98i geçmiyor

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
120 derece kesinlikle normal değil.
yazın en sıcak günlerde ankaranın dikmen yokuşunda bile 3 haneli rakam görmedim ben o araçla

ismailors

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Su deposu ve sensörü, devirdaim pompası ve çatlak olan egr hortumunu değiştirdim. Maksimum 97-98 dereceye çıkıyor artık. Ama saplantı haline geldi yol bigisayarından harareti açmadan yola çıkmıyorum.

Bu harareti sürekli olarak görebileceğim, ekstra bir gösterge satın alabilir miyim? Byle bir cihaz var mıdır? Biraz araştırdım ancak bulamadım.

Son düzenleme:

hepdüşünceli

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Su deposu ve sensörü, devirdaim pompası ve çatlak olan egr hortumunu değiştirdim. Maksimum 97-98 dereceye çıkıyor artık. Ama saplantı haline geldi yol bigisayarından harareti açmadan yola çıkmıyorum.

Bu harareti sürekli olarak görebileceğim, ekstra bir gösterge satın alabilir miyim? Byle bir cihaz var mıdır? Biraz araştırdım ancak bulamadım.

Facebook astra h grubunda birisi sıcaklığı ekranda sürekli gösteren bir aparat satıyor.

Son düzenleme: