vites topuzu nasıl sökülür?

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bizim opellerin vites topuzları nasıl sökülür metal vites topuzu aldım birtürlü orjinal topuzu çıkaramadım.
daha önce kardeşimin 206 ya uyguladık biraz zor oluyo ama çevirerek çıkardık.
benim astra da ( g kasa) olmuyo asılıyorum çevirmek bir yana vites kolu elimde kalacak diye korkuyorum:). birtürlü çokaramadım.
daha önce uygulayan arkadaşlar yada nasıl yapıdığını bilenler, bi yol gösterin şu kardeşinize.

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
kıracaksın kardeşş topuzu .

takarken nası takmış bu adamlar vida yapıştırma faln yokmu.
kırmak ürküttü beni
diyelimki kırdık neye dikkat edelim kırarken.
sen kırarak çözdün sanırım kırarken bi aksilik olmasın vitesi komple değiştirmeyelim sonra:)

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıkıyo kerdeş ama çok çok çok çok emek sarfetmen gerek... bence kırma daha sonra bulamazsın aynısında...

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otto sen bak beni dinle benim aracın eski sahibi senin topuzlardan takmış janjanlı calibra opel yazıyor ama kışın öyle elimiz donuyo ki.........soruna cevap olmayacak ama.bi metal pahasına orj. topuzu helehele kırmaya değmez bak ben şimdi takacak orjinalini bulamıyom...selamlar

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah arkadşlar
ben zaten kırma fikrine sıcak bakmıyorum. ancak saatlerce uğraşırda çıkaramazsam ozaman sinirlenir kırarım :))
zge 38 arkadaşım teşekkürler zor olduğunu söylemişin ama ne şekilde çıkaracağımı söylememişin zor hatta hiç çıkmayacakmış gibi geldi bana denedim asıldım çevirmeye çalıştım banamısın demiyi. tama opel sağlam da bukarar sağlam olmasaydı diyesi geliyo insanın :))
Zorda olsa nasıl bir yöntemle çıkaracağımı bilen varmı???????

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites topuzunun içinde tpuzu çubuğa bağlayan bi sekmen var... çok zorlayarak o sekmenı attırman gerekiyo.. bunuda çevirmeye yeltenerek yapacaksın bu 1...

2.cisi... sen arabayı sıfır mı aldın ikinci el mi? senden önceki sahibi belki topuzu çıkartı sonradan takarken japonla yapıştırdı?

bunlar ihtimaller tabi..

beniimde kalorifer düğmeleri sökülmüyo mesela... 2-3 arabada denedik anında geliyo çekince.. ama benimkini vinçle çeksen gelmeyecek durumda...

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ZGE38' Alıntı:
vites topuzunun içinde tpuzu çubuğa bağlayan bi sekmen var... çok zorlayarak o sekmenı attırman gerekiyo.. bunuda çevirmeye yeltenerek yapacaksın bu 1...

2.cisi... sen arabayı sıfır mı aldın ikinci el mi? senden önceki sahibi belki topuzu çıkartı sonradan takarken japonla yapıştırdı?

bunlar ihtimaller tabi..

beniimde kalorifer düğmeleri sökülmüyo mesela... 2-3 arabada denedik anında
geliyo çekince.. ama benimkini vinçle çeksen gelmeyecek durumda...

kinci el aldım kardeş arabayı. Dediğin gibi yapışmışta olabilir.
korkum vites kutusuna zarar vermek yada vites kolunun kırılması kaş yapayım derken gözden olmayalım ama sekman olmsaı iyi tabi dediğin gibi yapıştırmamışlarsa çıkartırım ozaman ben onu yarın sabah deneyeceğim gelişmelerden haber ederim sizi. sağolun arkadaşlar.