Astra h 1.3 ctdi tekleme ve turbo sorunu

Oki_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim araçtaki silkeleme EGRden kaynaklanıyormuş. Araç herhangi bir arıza cermemesine rağmen 1700-1750 devirlerin arasında araç silkeleme yapıyor. Arıza tespiti EGR soketi çıkarılarak test edildi ve aracın tekleme yapmadığı görüldü. Bu esnada EGR arıza kodu atabilir, sorun olmaz. Hata silinebilir.

MehmetU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arakadaşlar. Sitenize yeni üye oldum. 2006 model astra h 1.3 dizel aracım var. Aracımda düşük devirlerde yada hızlarda bi tekleme var. Vuruntu halinde oluyor. Hatta belli belirsiz hareketsiz halde gaza bastığımda da oluyor. Birde turbo çok geç devreye giriyor nerdeyse 3200 devirlerde devreye giriyor. 2 viteste aracın kendini toplayıp hızlanması neredeyse 30 saniye civarı sürüyor üstelik düz yolda. 1. Vitesde bazen yokuşları çekmeyecek seviyeye geliyor. Egr ve map sensörü yeni değişti. Orjinal egr taktırdım. Birde volant bozuk epeyce bozuk. Aracın sorunu ne olabilir ?Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba abicim,

Okuyucu bozuk büyük ihtimalle Mehmet Ustanın dediğine göre. 0553 897 21 03 numaralı telefondan ulaşabilirsin Mehmet Ustaya. Kesinlikle sorununla ilgili yardımcı olacaktır.

Oki_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtaki sorun EGRden miş. Egr yi iptal ettirince sorunda ortadan kalktı.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu hakkında bilgim Yok ama 1.3 motordan 280.000km ye kadar sorun yaşanmadığını Fiat servisinden söylediler. Ona istinaden bende 2006 dizel 155 binde aldım coksukur memnunum ve 230’u rahatlıkla gördüm. Son nokta 240’a garantili almıştım ama radarı gördüm frene bastım 153 le girmişim.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu hakkında bilgim Yok ama 1.3 motordan 280.000km ye kadar sorun yaşanmadığını Fiat servisinden söylediler. Ona istinaden bende 2006 dizel 155 binde aldım coksukur memnunum ve 230’u rahatlıkla gördüm. Son nokta 240’a garantili almıştım ama radarı gördüm frene bastım 153 le girmişim. Aldigimda sesli çalışıyordu 5/30 yağ koydum normale bindi. Wurth enjektör temizleyici koydum o da ilk önce pompanın lup lastiklerini temizledi. Mazot sızmaya başladı 100 Tl verdim yaptırdım sorun kalmadı.

Egeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Aynı sorun benim araçtada var. Arabam 2000 devirin altinda toparlayamıyordu.Ustaya goturdum enjektörlere bakım yapıldı,hava akışmetresi,hava basınç müşürü,mazot filtresi,selenoid valf değisti,egr temizlendi, turbo bakimi yapıldı ama araç hala istediğim gibi degil 2000 devir altinda performans kaybi var siz sorunu çözebildimiz mi acaba yardımlarınızı bekliyorum

kuzeyliyim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Aynı sorun benim araçtada var. Arabam 2000 devirin altinda toparlayamıyordu.Ustaya goturdum enjektörlere bakım yapıldı,hava akışmetresi,hava basınç müşürü,mazot filtresi,selenoid valf değisti,egr temizlendi, turbo bakimi yapıldı ama araç hala istediğim gibi degil 2000 devir altinda performans kaybi var siz sorunu çözebildimiz mi acaba yardımlarınızı bekliyorum

Valla öyle biniyorum bazen çekisi iyi bazen kötü ama araçta gariplik devam ediyor

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla öyle biniyorum bazen çekisi iyi bazen kötü ama araçta gariplik devam ediyor

Bende enjektör yaptırıp selenoidi değiştirdim 2000 devire kadar sorun yok ilk kalkış hantallaştı. Ama 4. Vites ve sonrası 3000 devri geçemiyorum hatta 3. Viteste 3500 -4000 devri buluyorum 5-6 viteste geri 2000 - 2200 devre düşüyorum. Sorunun enjektör tamiri sonrası oldu tekrar ayarlayıp deneyeceğim. Öncelikle orjinal çıkma enejektor ile deneyeceğim