Astra H 1.6 Easytronic KP

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 yılında sıfır aldığımız chevrolet spark marka aracı dün müşterime teslim ettim. internette satılık ilanı verdikten 2 saat sonra arayan Aslan Kara bey arabaya kısmet oldu. uzun uzun telefon görüşmelerinden sonra aslan bey perşembe sabah mersine geleceğini ve aracı teslim alacağını söyledi. perşembe sabah aslan bey geldi ruhsat sahibi annem olduğu için annem ben ve aslan bey gerekli işlemleri yaptırdık ve aslan bey aynı gün antalyaya doğru yola çıktı. çok merak ediyorum acaba 800cc 51 bg arabayla antalyaya nasıl gitti...
neyse gelelim asıl meseleye.

aracın parasını teslim aldım sonra adamla opel servisine gittik adam arabaya baktırdı sonrada orda ayrıldık ve adam gitti.

gedizler opel servisindeyim ve bütün ceplerim para dolu o şekilde toplu taşıma aracıyla evime ulaşamazdım. babamı aradım ve durumu anlattım. babam geldi, o sırada satış şefi olan kuzenim İmdat Amca gelin şu araba işini bi halledelim size 2010 fiyatlarıyla bi an önce verelim dedi. babamda hemen oturdu masaya, tam o sıradada masanın yanında astra h 1.6 easytronic kp metro mavisi duruyor :D showroom arabası. ben babama dizel otomatik ve beyaz istediğimi söyledim. samete sorduk o da şubata doğru geleceğini söyledi. benim peder öyle beklemeli işleri fazla sevmez. arabaya döndü ve bu araba satılmadıysa bunu al işine bak ya ne beklicen dedi. satılan arabadan aldığımız parayı opele yatırdık, ve hemen bankaya gittik. anında kredimiz çıktı ödememizi yaptık. araç artık bizimdir.

sonuç olarak beyaz 1.3 dizel easytronic kp alacağımıza, metro mavi 1.6 benzinli easytronic kp aldık. neyse bakalım bundada vardır bir hayır dedik. 5 ocakta aracımızı teslim alıcağımızı söylediler.

bu da satılan aracım:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...olet-spark-sinifinin-en-temizi-37463846/detay?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Renk güzel olmuş metro mavi ama dizel bu devirde daha çekici :D:D

Hayırlı olsun kazasız belasız :D

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyaz alınacak nasıl olsa diye bi sürü parça araştırması yaptım şık sade bi modifiye düşünüyodum ama metro maviye ne yapılabilirki ? yıllık yaptığım km ortalama 10000 km dizelin bakımı pahalı benzinli motora 10 yıl anahtar degmez ama dizel 5-6 yıl sonra tamir görmeye başlar. o yüzden benzinli iyidir hem daha iyi gidiyor benzinlisi

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu dizellere karşı dyulan ön yargı neden bilmiyorum :)
Bakım farkı en fazla 40 bilemedin 50 lira ki buda buji ile dahada iniyor :) düzgün kullanılan bir dizelin 5-6 yılda ustaya ihtiyaç duyacağını zannetmiyorum,gerçi kullananda sorun olduktan sonra benzin dizel fark etmez :D:D

Bizde ilk aldığımızda yılda 8bin km anca geziyorduk şimdi yılda 15 bin gibi bir hesap var orta da :D

Tekrar hayırlı uğurlu olsun :D:D

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi zaten arabayı annem de kullanıcak, dizeli sabahları rolantide bekletmen lazım yoldan gelince hemen stop ettirmemen lazım vs vs annem bilmez öyle şeyleri. benzinli iyidir boşver :) bana kalsa 1.3 dizel otomatik beyaz kp :D mis gibi araba tadından yenmez valla mazotlu mazotlu takılırdım onla. ben zaten fazla hız yapmam ama çok gezerim dizel tam bana göreydi aslında

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun oncelıkle aracınız. metromavı benımde sevdıgım bır renk.alabılecegım renklerın arasındaydı ancak sırf koyu renk dıye vazgectım.koyu aracta krom uygulamalar cok guzel oluyor.cam altı cıtalarını kesınlıkle yaptırın derım.ama aynalara kapı kollarına ve kapı bandına hıc krom uygulama yapmayın bence.ayrıca camlara uygulayacagınız 1 yada 2 numara fılm şık olur.bunun yanında kapı dıregınıde sıyah bır karbon ıle kaplatabılırsınız.sımdılık aklıma gelenler