Astra H 1. vites'den 2.ye geçiş...

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her zaman değil bir kaç kez banada oldu. (2 kez falan sanırım) Geri vitese takarken zorlanınca cıkan bir ses olmuştu. 1 den 2 takarken bu sesin gelmesi çok tuhafıma gitmişti ama her aracta oluyor galiba. Sanırım vites geçişinin hızlı yapıldığı zamanlarda oluyor.

maltunok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. ve 2. vites geçiş konusunda ben sorun yaşamadım. ama 4. ve 5. vites geçişleri bana biraz sert gibi geldi. araç yeni olmasından mı kaynaklanıyor. yoksa özelliği bu mudur.?

ersincura

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaslar bende geri vitese alırken gacırrt diye bi ses geliyo ustelik debriyaja tam basıyorum bikere yapıyor ondan sonra yapmıyor ayagımı debriyajdan cekiyorum biraz gaz verip tekrar geri alıyorum tekrar yapıyor daha 2 haftalık arac sinir oldum ya

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vitesi 1 2 yap sonra geriye al

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaslar bende geri vitese alırken gacırrt diye bi ses geliyo ustelik debriyaja tam basıyorum bikere yapıyor ondan sonra yapmıyor ayagımı debriyajdan cekiyorum biraz gaz verip tekrar geri alıyorum tekrar yapıyor daha 2 haftalık arac sinir oldum ya

Bende artık alışkanlık oldu, geriye takmadan 1 yapıyorum sonra geriye takıyorum.

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih abininde dediği gibi önce 1e at sonra geriye tak.. Ne ses çıkar ne seda :) Ama hoş bir şey değil aslında..

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kol ayarınıza bir baktırın .1 2 sert yapıldı ise zamanında Olabilir
KULLANILMAMASI GEREKEN ŞANZUMAN YAGI (var ise)
Alt komple incelensin kayma yaptıysa gene ayar degısebılır.
Bu ses Metalik ama çok tatlı bir ses değilmi dönen bir metalin sürtünme sesinin oladıgı ama derinden !!
syncro umarım değildir.Artacak ama cok ileride