Astra H Akü Problemi

Esncbn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,2006 model Astra H kasa araba aldım.4 ayda 2 akü değiştirmek durumunda kaldım,Oto elektrikçisi kaçak bulamadı 2.akünün arızalı olabileceğini söyledi .Aracı haftada bir kullanıyorum.Aküde sorun olması pek mantıklı gelmiyor arabayı aldığımdada akü 20 günlüktü.Bugün dikkatimi çeken bişey oldu araba çalışmamasına(kontak kapalı) rağmen çakmaklığa taktığım şarj kitinin ışığı yanıyordu.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj kiti kontak kapalıyken ışığı yanıyorsa tabiki aküyü bitirir.kesin olarak anlamak için kapıları kilitledikten sonra da o kitin ışığı yanmamalı.

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca belirteyim haftada bir çalışan bazı opeller sebepsiz aküyü bitirebiliyor.tabiki sebebi vardır ama fabrikasyon araca müdahale etmek istemezsiniz.şarj kitini çıkarıp deneyin düzelmezse akü şarj cihazı tavsiye ederim kışın başında ve sonunda şarj edin akünüzü hem ömrü uzar hem akü almazsınız

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İş gereği şirket aracı kullanıyorum, kendi aracıma haftada 1 veya 2 kez biniyorum. Ama gün aşırı aracı çalıştırıyorum, en azından gaza geçene kadar (lpg geçiş sıcaklığını 40 dereceye çıkarttırdım, baya çalışıyor :) ) kendi kendine çalışıyor. Bu esnada far, teyp vb. aksamlar çalışmadığı için akünün şarjını da yapıyor. Tavsiye ederim, haftada 3-5 llira yakıyor belki fazladan, ama akü bitti mi, araba çalışacak mı derdim yok, yarım marşla çalışıyor. 1 hafta çalıştırmadığımda akü zoraki çeviriyor, araba çalışacak mı diye tedirgin oluyorum.