Astra H Amortisörler Çok Sert?

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

İmzadaki araçım onbin kmde amortisörler yumuşar derken sanki dahada sertleştiler gibi :confused: lastikler continental premium contact 205/55/16H basınçları 34/32psi yoldaki bütün inişleri çıkışları içeriye alıyor bildiğin at arabası gibi :( önceki aracım a3 tü araç mübarek havada gider gibiydi. Zaten bilinen birşey astranın amortisörleri sert olduğu ama bukadarıda fazla sanki?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
olay amortisör değil maalesef orjinal yaylar sert...

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olay amortisör değil maalesef orjinal yaylar sert...

Evet yaylardan dediğiniz. Değiştirmek gibi bir lüksümüz olmadığı için yapacak birşey yok. Yalnız araçım daha önceden lastik basınçları 40/40psi iken bukadar sert değildi gibi son 1 aydır çok sarsıyor bundan dolayı kafamda soru işareti oluştu.

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basınçları 40/42 miydi? aşırı yüksek baınçla binmek lastiklerinize zarar verir.

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1370 kg vectra b2 de lastik basınçları 32ps 195*65*15

sizin basınç biraz fazla değil mi?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Evet yaylardan dediğiniz. Değiştirmek gibi bir lüksümüz olmadığı için yapacak birşey yok. Yalnız araçım daha önceden lastik basınçları 40/40psi iken bukadar sert değildi gibi son 1 aydır çok sarsıyor bundan dolayı kafamda soru işareti oluştu.

40 cok kesinlikle 40 ta kullanmayin, arac tam yuklu iken bagaj ve tum kolyuklar dolu olduguna 36-38 ancak basin. normal kullanimda on iki koltuk dolu iken 34-32 yada 32-32 idealdir.

Yay konusu icin yapacak bir sey yok astra h larda gayet sert yaylari var...

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 cok kesinlikle 40 ta kullanmayin, arac tam yuklu iken bagaj ve tum kolyuklar dolu olduguna 36-38 ancak basin. normal kullanimda on iki koltuk dolu iken 34-32 yada 32-32 idealdir.

Yay konusu icin yapacak bir sey yok astra h larda gayet sert yaylari var...

Aynen şu an 34/32 zaten araçı aldığımızda böyleymiş bende şaşırmıştım zaten baktığımda.

aRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H virajları tren gibi dönen, çizgisinden hiç sapmayan bir otomobil. Bu becerisinin en büyük kaynağı da sert yayları. Benim aracın üzerinde GoodYear NCT-5 geldi, lastikler resmen kütük gibi. 50.000'e kadar falan kullanıp Michelin lastik alıcam kısmetse. Eski aracım 307'nin üzerinde gelen Continental'lerden sonra Michelin taktığımda baya fark olmuştu, eminim bunda da azımsanmayacak kadar fark görülecektir.
Bu arada ben ön lastiklere 32 psi arkalara ise 30 psi hava basıyorum.

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H virajları tren gibi dönen, çizgisinden hiç sapmayan bir otomobil. Bu becerisinin en büyük kaynağı da sert yayları. Benim aracın üzerinde GoodYear NCT-5 geldi, lastikler resmen kütük gibi. 50.000'e kadar falan kullanıp Michelin lastik alıcam kısmetse. Eski aracım 307'nin üzerinde gelen Continental'lerden sonra Michelin taktığımda baya fark olmuştu, eminim bunda da azımsanmayacak kadar fark görülecektir.
Bu arada ben ön lastiklere 32 psi arkalara ise 30 psi hava basıyorum.

Bir de Turanza ER300'le görün bu performansı... Benimkinin üzerinde Turanza geldi, ikinci takım olarak da bu sene Turanza aldım. Çok memnunum...