Astra H arıza lambası (gündüz yanan, gece sönen)

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda araştırdım çok, ama ya ben beceriksizim ya da kimse böyle bi sorun yaşamamış. Benim motor arıza lambam gündüzleri yanıyor ve akşamları uykuya dalıyor :). Zannediyorum hava sıcaklığı ile ilgili olarak böyle bir sorun var. Sizce oksijen sensörü müdür? Şimdiden teşekkür ederim.

Ha bu arada şunu da belirteyim aracımı alalı 1 ay oldu ve alırken hiçbir sorunu yoktu (genel bakım). Shell'den 97 oktan benzin aldıktan sonra böyle bir şey başıma geldi, daha sonra o benzini tamamen bitirip yerine Opet 95 aldım ancak sonuç değişmedi.

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde nedense arıza lambam yanıyor..ama sorun bundan degl ara sıra arac calısmıyor iste mars basmıyor..lamba ole yanıyo..sonra anahtari ckarp bi 30 sn beklyorum ole calısıyo sordum bı kac yere biis olmaz dediler ama insta olmaz

snn sorun ıcınde bısı dıyemıcem ama garantisi varsa fazla bekleme derm

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size de geçmiş olsun. Çoğu kişi sorun olmaz dese de psikolojik olarak yeterince sorun bence :) o lamba yandıkça sinir oluyorum...

cberi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş
gece nem oranı yükselir gündüz azalır kuvvetle muhtemel yakıtla karşıtırılan hava yetersiz olarak algılanıyor.birde 95 oktandan vazgeçme.
selamla

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
aynen bendede astra h var f uyarısı çıkıyor arıza lambası yanıp sönüyor arada bi abs yanıp sönüyo ve araç çalışmıyor bazıları önemsiz diyor bazıları beynin giderse çok pahalıya patlar diyor yarın sabahtan servise gidicem onca para saydığımız araçlarımız böyle şeyler çıkararak gerçekten insanı çok üzüyor ve sinir ediyor :(

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş
gece nem oranı yükselir gündüz azalır kuvvetle muhtemel yakıtla karşıtırılan hava yetersiz olarak algılanıyor.birde 95 oktandan vazgeçme.
selamla

Serviste silinerek düzelecek bir problem gibi gelmiyor bana çünkü söndüğü zamanlar oluyor sonuçta. Bu dediğine göre oksijen sensörü müdür? Benim tek şüphem o da... Bir de EGR valfi olayı varmış opellerde (forumdan okuyorum bende :)) o da sorunlu bir çocukluk geçiriyormuş sanırım?

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bune yaaaa hep astra h astra h bana yetkili serviste tanıdığım bir usta astra h alma astra g al demişti tabi ben dinlememiştim :(

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni bir araç çıktığın da almak için biraz beklemekte fayda var derim her zaman nitekimde doruymuş....bekletmeden servise gidin biraz dişinizi gösterin :) ayrıca 97 oktan almayın 95 oktan araçlarımız için idealdir....

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h 04 cıkıslı galıba ben 06da aldım..zaten seneye yenı kasa gelyo..tam zamanında aldım diyeblrm ama araba bu sorun cıkarmayanı varmıkı...ya erken ya gc illakı cıkarıyolar

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
aslında en iyi çözüm arıza koduna baktırmak dimi cihaza bağlat kodu yaz net çözüm verelim sizlere