Astra H Cdti - Astra J Cdti

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aramızda önceden eski kasa cdti sahibi olup da şuan ecoflex kullanan var mı acaba?
ben 4,5 yıl h cdti kullandım.ecoflex aracımı çarşamba teslim aldım ve yeni yeni farkına varıyorum bazı şeylerin siz de takdir edersiniz ki..,(gerçekten de ilk 2-3 gün heyecandan sadece arabayı kullanıyordum,gözlemliyemiyordum..)
araç bi kere rölantide olsun,kullanımda olsun inanılmaz sessiz..kalkışlarda tatlı bir hırıltı sesi çıkarıyor, okadar...şanzıman eskisinden çok daha başarılı olmuş şehiriçi trafiğinde..motor kesinlikle bu arabayı kaldırıyor,götürüyor.(uçuruyor diyemiyeceğim henüz 3000 d/d ve 120 km/h üstüne çıkmadım)
kısa bir örnek; bugün istanbulda  bir avm nin otoparkından katları dönerek çıkarken,2.viteste kalorifer 1.seviyede arabada 3 kişi gayet rahat çıktım..yani yavaşladığımda araba 1.vitesi istemiyordu,gayet düşük rölantide çıkabiliyor,gaza bastığım anda da o tepkiyi alıp hızımı arttırabiliyordum..h kasada bu asla mümkün olmazdı...2.viteste çıkabilsem bile gaza bastığımda çok geç tepki verir,toparlanması çok uzun sürerdi...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA H CDTI - ASTRA J CDTI

Kesinlikle katılıyorum
1.3 dizelin performansı öyle ahım şahım kötü değil
bu kasayı gayet başarılı bir şekilde taşıyor

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

1,3 dizeli sürmek isterdim performansını merak ediyorum açıkcası, H kasada Turbo kaç bindevirde devreye giriyor bilmiyorum ama belkide bu hızlanmadan turbonun erken deveye girmesinin bir avantaji olabilir 1,4T lardaki gibi. Genel yorumlar zaten 1,3 gayet başarılı olduğu yönünde. sonuçta araçlarımız ağır ve donanımlı kimisi bu motor seçeneğini yanlış arabalarla kıyaslıyor. denemek isterdim 1,3 dizeli.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İzmirde buluşursak arabaları değişicez :D
o zaman test etmiş olursunuz :)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: Astra H Cdti - Astra J Cdti

Flexride'lı 1.4T araç sizi bekliyor Hakan bey :)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecofelxi test etme imkanım olsa benimde aklımdan geçiyordu ama malesef test edemedm ve 1.4 t almak zorunda kaldım:(

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

ohh bu karşılaştırmayı okuduktan sonra içim çok rahatladı.........sedan dizel opel kullanmıştım  ve memnun kalmıştım. ozellikle, ecoflexin eski astradan daha iyi performans vermesi ve daha sessiz oldugu gercegi beni cok rahatlattı...  14alkiss

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sn avukatakın, inanın heyecan dorukta ve ozellikle dışarıda hep gozlerim yeni astra arıyor... aracımı beklerken, surekli dısarıdaki emsalleriyle kıyaslıyorum..... bmw, mercedes, audi gibi markaları saymazsak, astra açık ara önde.... bazen volvo s 40 dizel olabilir miydi diye dusunuyorum, tam o sırada yanımdan gecen bir astraya baktıgımda iyi ki bu aracı almışım diyorum..... sedece 5 dak bir test surusu yapmıştım... aracın tadını bile alamadım..... özellikle navi beni cok heyecanlandırıyor. aracıma cok yakısır ve fonksiyonelligini artırır diye dusunuyorum.... su an cevap veremedigim tek sey siyah cam filmi olmalı mı sorusu.... bir de sport paketteki kapı içi aydınlatmalar kaldırılmış onun formülünü arıyorum..... forumda okuduklarım kadarıyla, bazı astraların araç içine su alması ve on takım sorunu şu aşamadaki en buyuk soru işaretlerim. bir de 2 yıl olan garanti suresi  dft012

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
İzmirde buluşursak arabaları değişicez :D
o zaman test etmiş olursunuz :)

sahiden izmir buluşmasında biz bunu niye yapmadık?