Astra H elektronik sorun

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir süredir arabamda bazı elektronik aksamların çalışmasında sorun vardı. Bunlar korna çalmaması, direksiyon üstündeki radyo kumandasının çalışmaması ve son olarakta yağmur sensörünün çalışmaması idi. Bugünlerde farkettim ki ve 1 haftadır test ediyorum bunlar tamamen farların otomatik konumda olduğu zaman sorun çıkarıyordu. Bir haftadır far sensörlerini kapadım ve hiç bir sorun yok. Belki aynı sorunlardan dertli olanlar vardır die düşündüm. Umarım bir faydası olur.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sagol bende yok.. ama sende bi servise goturr.
bide sicak havalarda radyonun sesi acilmiyo buna deli oluyorum

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir süredir arabamda bazı elektronik aksamların çalışmasında sorun vardı. Bunlar korna çalmaması, direksiyon üstündeki radyo kumandasının çalışmaması ve son olarakta yağmur sensörünün çalışmaması idi. Bugünlerde farkettim ki ve 1 haftadır test ediyorum bunlar tamamen farların otomatik konumda olduğu zaman sorun çıkarıyordu. Bir haftadır far sensörlerini kapadım ve hiç bir sorun yok. Belki aynı sorunlardan dertli olanlar vardır die düşündüm. Umarım bir faydası olur.

CIM hatasıdır büyük ihtimalle. servise götür garantiden değiştiriyorlar...

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagol bende yok.. ama sende bi servise goturr.
bide sicak havalarda radyonun sesi acilmiyo buna deli oluyorum
aynı problem bende de var....başka markalarda böyle problem var mı acaba?

arabama binenler gülüyor valla...

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet, bu tür sorunlar genelde CIM sebepli oluyor ama bakılınca kesin yargıya varılabilir

ScArC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcak havalarda radyonun sesi açılmıo olayı nedir?

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bu . bakın benım söylemek istediğimde bu. herseyi donanım olsun diye doldurmakdansa adam gibi 3-5 şey koy insanların kafası rahat olsun demi.
opeli , son zamanlardaki bu sonradan görme tutumu ve üretim zihniyetinden dolayı kınıyorum.

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bu . bakın benım söylemek istediğimde bu. herseyi donanım olsun diye doldurmakdansa adam gibi 3-5 şey koy insanların kafası rahat olsun demi.
opeli , son zamanlardaki bu sonradan görme tutumu ve üretim zihniyetinden dolayı kınıyorum.

Bunun gibi birbirine bağlı o kadar komik sorunlar var ki...:)

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EWET ARKADAŞLAR BU SORUNU HERALDE İLK BAŞTA GÜNDEME BEN GETİRMİŞTİM VE yine yazın geldiğini anladım çünkü akşam havalar serin olana kadar arabadan ses çıkmıo cd çalar kendisini korumaya alıyormuş...Ben istemyorum kardeşim koruma fln alla alla

porter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

korna ve direksiyondan radyo kumandasının çalışmama olayı benim astra h da da var maalesef.. işin garibi bnm arabada otomatik yanan far ve yağmur sensörü yok.. bnm kornada arasıra canı isteyince çalışıyo, aynı şekilde direksiyondaki kumandalarda, ama henüz bağlantı kuramadım neye göre çalıştıkları hakkında:mad: