Astra H Enjoy 1.3ctdi motor sorunu lütfen yardım.

Puxavida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2008 model astra 1.3 ctdi enjoy hb. 1 aydır bir sorun ile karşı karşıyayım. Sorun şöyleki ; Aracımda ayağım gaza basıyor iken ayağımı gazdan çekmediğim halde arada çekmişim gibi motor freni yapar gibi gaz kesiyor. Bu süreç 1-2 sn kadar sürüyor ve hemen topluyor araç kendini. Herhangi bir hata kodu yada gaz yememe gibi bir sorun olmuyor.Fakat bir süre sonra tekrar meydana geliyor. Gözlemlediğim kadarı ile düşük viteslerde ve düşük devirlerde oluyor. Aracımın bakımları geçmişti filtre falan değişir ve düzelir diye yetkili servise götürdüm sorunuda anlattım turboyla ilgili olabilceğini söyleyip bir kaç parça değiştirdiler rutin bakımlarınıda yaptılar ve test sürüşü yaptıklarını sorun olmadığını söyleyip aracımı teslim ettiler. İlk gün birşey yok gibi geldi ancak ikinci gün az da olsa aynı olayın devam ettiğini gördüm. Bu konuda tecrübesi olan yada bilgisi olan arkdaslar paylaşımda bulunursa sevinirim.

astra_hb2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var nedenini bir türlü çözemedim . Aklıma enjektörler tıkanma olasılığı geliyor ama bir bilgim yok .

Puxavida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim forumdaki birçok arkadas kadar detaylı bilgim yok. Ama yetkili servis anlar diye götürdüm onların test sürüşünde çıkmadı demekki. Ama bugun yine başıma geldi 1-2sn araba gaz kesiyor resmen. Turbo ile ilgili bir sorun olabilir mi?

b_e_s_t_7_9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h larda bu kronik bir sorun çaresi yok corsayla aynı turbo ama astrada ki geometrik turbo olduğundan turbodan kaynaklanıyor 1700lerde turbo devreye giriyor turbo devreye gireceği anda yaşanıyor bu güç kesintisi geometrik turbo olduğu için diye biliyorum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bana mazot beyni sorunu gibi geldi

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo,wastegate hava emiş valfi arızası gıbı görünüyor,1 -2 sanıyelık calısmayıp calısma durumu gıbı geldı bana,ama yınede ıyıce ıncelemek gerekır..

Puxavida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste beyin ile ilgili bir guncelleme tarzı birsey yaptiklarini soylediler. Yarin uzun yola cikacagim bu sorunun beni yolda birakmasindan cekiniyorum. Araca bir zarari varmidir bu durumun ?

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun benim araçtada var, çok bilgim yok ama EGR den kaynaklanıyor olabilirmi?

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1. mesajımdada dediğim gibi çok bilgim yok ama mesajı yazdıktan sonraki gün yakıt aldığım markayı değiştirdim,aracı aldığımdan beri 5 aydır aynı yerden alıyorum ve sorun aracı aldıktan bir ay sonra ortaya çıktı ve şimdi sanki sihirli bir değnek değmiş gibi ortadan kalktı bir süre yeni yerden alacağım bakalım ne olacak...