astra h kontak elektriği

ozhan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h arabama double din bağladım ancak üstündeki teybe kontaktan gelen acc elektriği geliyor. Kontağı bi kademe çevirdiğimde teybin çalşmasını istiorm bunun için nereden elektrik alabilirm.
teşekkür ederim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çakmaktan alabilirsin

ozhan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdilik öyle yaptım ama çakmaktan sadece kontak açıkken geliyo ben kontak 1. kademe çalışsın istiorm
teşekkür ederim

Aftertoucher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Çok Aradım Ama Bulamadım :D Ben Klima Panelinin + Ucundan Aldım.Yine 2.Kademede Çalışıyor ;)

salihk263

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 2008 cdti arabada kontak 1.kademede iken elektirik nereden alabiliriz var mı ? bu konuda deneyimli ardaşlarımız.......

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
neden yapıyorsunuz bu işlemi?
kontak kapalıyken bile elektrik geliyor olması lazım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bu tür işlemlere sıcak bakmıyorum. Çünkü sonradan takılan, elektrik harcayan aksesuar açık unutulunca akü boşalıyor. Bir de en sinirlendiğim şey sanayide veya yıkamacılarda araç sahibinden izin alınmadan radyo/teybin kullanılması.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
maalesef alamazsin oyle bir kablo astra h da yok cok defalar yazildi... astra h larda 12V tasiyan iki renk vardir. Biri kirmizi, digeri siyah.

Kirmizi (Battery + ) dir ve kontak 2. kademede calisir. Direk akuye baglidir bundan dolayi surekli 12V vardir. Bunda da kural sudur, arac kontak anahtari kontaktan cekildikten 30dk boyunca elektrik olur. Sonra oda kesilir.

Bir digeri dedigim siyah kablolar (Acc +) ise 12v tasir ancak sadece araba calistiginda voltaj vardir. Baska elektrik alacaginiz yer yoktur.

ha ama iyi bir elektrikci kontak uzerinden direk islem yapabilir... yapanlar vardi ama nasil yapilir tam yontem belirtemem.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teybin soketinde öyle bir kablo kesin olması lazım. kontağı 1. kademesine getirin teypteki soketleri ölçün. en kesin yol bu. astra g olsa yardımcı olurdum ama h de anca bu kadar olabiliyorum.