Astra H kullanan arkadaşlar, iki sorum var...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lordlord

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelciler, astra h kullanıyorum, benzin aldığımda bazen biligisayar algılamıyor, menzil 50 km ise öylece kalıyor, gerçi analog göstergeden anlayabiliyorum ama genede rahatsız ediyor, az benzin aldığımda oluyor bu durum, 20 ytl lik alınca genelde hesap etmiyor. Bi servise göstersem mi, sizce neden oluyor?

İkinci sorunda astranın kapı araları çok geniş, insanlar inip binerken sürekli çamur ediyor o yüksek kısmı, bende deli oluyorum, her gece garaja girdiğimde alıp bi bez önce araları silip öyle çıkıyorum eve. Bunu engelleyebilicek cila veya o tarz bişey var mı? Ya da boya korumada yapıldığı gibi bişey yapılabilir mi?

Şimdiden teşekkürler...

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birinci sorunu bende yaşıyorum gayet normal 30 ytl den sonra bilgisayara etki ediyo ama az benzin aldıgında dikkat et yolda gitmeye başladıgında benzin göstergesi yawaş yawaş artıyo.
ikinci sorunda da yapacak bişey yok ne yaparsan yap insanların ayaklarını basmalarına ve kirletmelerine engel olamazsın

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
xenonx' Alıntı:
birinci sorunu bende yaşıyorum gayet normal 30 ytl den sonra bilgisayara etki ediyo ama az benzin aldıgında dikkat et yolda gitmeye başladıgında benzin göstergesi yawaş yawaş artıyo.
ikinci sorunda da yapacak bişey yok ne yaparsan yap insanların ayaklarını basmalarına ve kirletmelerine engel olamazsın
:good:

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana örnek vereyim; menzil 10 km diyordu,20ytl lik mazot almıştım..hiç artmadı,sıfırlandı hatta menzil daha sonra..ama daha çok alırsan yol bilgisayarı anca ozaman algılayabiliyor ve arttırıyor menzilini..

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnm aracımda benzin aldıktansonra --- oluyor menzil sonra enfazla 5sn sonra 600km gibi yazıyor ama bunu elle de yapabiliyorum arkadaki tuşa sürekili basarsam range ekranında yine ---- olup yeniden algılıyor.....

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bende ışık yansada benzin yönünde bir değişiklik yok . Yol bilgisayarı normal çalışıyor.
Kapı eşiklerine arkadaşların dediği gibi yapacak bir şey yok .
Yanlız şunu uygulaya bilirsin . Ambalajlamada kullanılan sirtereç filimlerden iki veya üçkat kapı eşiklerine çekersen faydası olur. :good:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
menzile fazla guvenmeyın yanıltabılır.. yakıt alıncada kontagı kapatıp yenıden acın menzıl duzelır.. menzılı bılmesı ıcın bı alet felan yok dırek samandıradan alıyor akımını.. onun ıcın genede gayet guzel calısıyor bence

blackstorm_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenonx' Alıntı:

abı bırıcı sorunun gayet normal bende cdtı var 15den sonra fark edıyo ama az alınca etkı etmıyo bıraz gıttıkten sonra artıyo ıbre..
ıkıncı sotunun ıcın bı onerım var ya oraya bant cektır servıste yada bınen ınsanlara bagır ''basmayın ulan bınerken su kapı esıgıne '' dıye bı sure sonra herkes alısıyo ben ole yaptım daha hıc kımse basmıyo kucuk kardesım harıc o kucuk old ıcın basmak zorunda:) :) :) :)

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin olayı bendede öyle sinir oluyorummmm,ayrıca çok mantıksızca öyle şey olur mu az benzin alınca göstermiyormuş çok benzin almak gerekiyormuş ne kadar saçma,o zaman yapmayın kardeşim yol bilgisayarı!!!
Ayrıca hararet göstergesi gibi göstergelerin yerini BİLİEN VAR MI,NASIL ANLAYACAĞIZ,,,
BİR DE ARKADAŞLAR BENİM ARABA 6000 km de MAYIS AYINDA YILLIK BAKIMI VAR OZAMANADA 6600 km ANCAK OLUR,BENCE ARABADA BİŞEYİN DEĞİŞMESİNE GEREK YOK GİBİ SANKİİİİİİİ
7000 km ARAÇTA NE DEĞİŞTİREBİLİRLER,
GARANTİ KAPSAMINDA MECBUREN YETKİLİ SERVİSE GÖTÜRCEZ,NE KADAR TUTAR FİKRİ OLAN VAR MI,,,
YILLIK BAKIMDA ROTLARA BALANSA FALAN BAKARLARMI vs
(daha ilk kez bakımla ben ilgilencem babamın umrunda değil zorla araba aldırdım sorularımı buna göre değerlendirin çakal olamadık daha:):):)))
saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...