Astra H performans???

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performan gidip gelmesi cdti aynen devam ediyor. sebep yakıt değil.

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olaylar benım aracımdada var.Bence alınan benzinden ve havanın sıcaklıgına baglı olarak bunlar oluyor.Korkulcak birşey degil 1.6 115hp cok birşey beklemenın manası yok.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence performans gidip gelmesinin sebebi dpf olabilir. devreye girdiğinde performansda kayıp olabilir. yazıyor kitapçıkda.
oda değilse geriye sadece yazılım kalıyor.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım benzinli ve ben de o performans farklılığı oluyor ,yanılmıyorsam motora giden hava kalitesi + motorun ısısıyla ilgili olarak performans kaybı oluyor, çünkü çok dur kalktan sonra şanzıman ve motor yağı ısınınca çekişte değişiklik oluyor.
Bir de klima çok kötü etkiliyor ,yazın yokuşta çok rezil olmuşluğum vardır, araç donup kalıyor, hele de içinde fazladan yolcu varsa.

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 1.5 aydır forumdan uzaktım tatil nedeniyle geçmiş konularına baktım ve genelde 1.6 115hp lik aracın perfonmasından çok sikayet edildigini gördm.Mayıs ayında düz vites 2009 model 115 hp lik astra hb aldım ilk kullandımda dikkatimi ceken gaza olan tepkiydi cünkü gaz pedalı tel degildi bu yüzden Hantal izlenimi veriyordu ancak bu arabalarda gaza hızlı basmak arabayı birakin gitmesini yerinde sayar gazı yedirerek basarsanız yani yavas hızlanırsanız arac gayet seri aracım 4300 km de tatilde oldugum için hep şehir dışı kullandım sollarken vs hiç bir sorun yaşamadım tavsiyem aracınızı iyi tanıyın yoksa sorun yaşayabilirsiniz

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 4 depodur shell gtl dizel alıyordum. geçen gün opet den aldım performans arttı. gaz tepkisi yumuşadı. anlamadım gitti. iilk gtl yi aldığımdada böle olmuşdu.
ya son depo aldığım gtl ler kötü çıkdı. ve performans düşdü. yada bu yeni aldığım opet gerçekden gtl den iyi.
her ikiside iyi ise bizim cdti lerde var bir nanelik. hehe

doktor77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans

Bende 1 senedir ctdi astra kullanıyorum performans gel gitlerini yaşıyorum bu da beni yıllar önce kullandığım VW 1303S kaplumbağa mı hatırlatıyor oda böyle bir müthiş gider bir sürünür gününde oldumu doyum olmaz ayni Opelimiz gibi mazota çok bahane bulmayın topic başlarında rescent(editor)
işin aslını yazmış,atmosferik olaylar baş sorumlu gibi tabii yüksek teknoloji
ne işe yarıyor ozaman değilmi?

korzobom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performansı bılememde araç çok hassas
90.000 km de servısınde turbo arızası cıktı.turbo kurum bağlamıs dedıler.bıraz devırlı mı kullanmak gerek.

bir de aracı aldıgım gunden berı 2. ve 3.vıteslerde 2800d/d de sabıtleyım gıderken araba teklıyordu arasıra

en son turbo bakımından sonra bu olay gıttı gıbı.sizinde başınıza gelıyor mu?

ekaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünyanın en pahallı akaryakıtını kulanan bir ülke olduğumuz için genel araba kullanma alışkanlığımız düşük devirde vites değiştirmek oluyor ne yazıkki. :) Bu araçlar ise max. beygir gücünü 3500-4000 devir civarında üretiyor. Performans aradığımda aracımı düşük vites ve yüksek devirde kullanıyorum ve şimdiye kadar bir problem yaşamadım. Bahsedilen sorunların debriyaj eskimesinden kullanım alışkanlığına ve bazı arkadaşların bahsettiği hava durumuna bağlı değişiklikler gibi pek çok sebebi olabilir. Bunu anlamanın yolu ise şikayeti olan arkadaşların bu değişkenleri teker teker test etmelerinden geçiyor.

Klimanın araçdaki performansı oldukça düşürdüğü de gözardı edilmemeli. Klima açıkken sabit gazla gidilirken klimayı kapatırsanız aracın spor moda geçmiş gibi gittiğini farkedeceksiniz. :)