astra h sanroof bakım , motor bakım

gkhn27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,

astra h 1.3cdti 2006 enjoy spor paket aracım var. sanroof acınca yandaki cıtalarım paslanmış durumda ve bazen stabil çalışmıyor. sanroof bakımını yetkili servis haricinde sizce nerede yaptırabilirim ? yetkili servis 100-150 civarı bir tutar söyledi. tamamen sökülüp çıtaları değişip yağlanır vs. den dolayı.

ayrıca aracım 144.000 km'de , bakımı geldi son olarak Gm 5-30 normal yağ kullandım ama hiç memnun değilim motor sesi daha da arttı sanki ve araç çok geç ısınıyor.. bu motorlara en uygun yağ sizce hangisi ? ve km'e göre başka neleri değişmem gerekiyor aracımda.

şimdiden herkese teşekkürler , iyi günler.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta 150 tl derlerse yaptır derım ben bu yuzden sunroof aractan vazgectım sadece sokup takmaya 200 250 tl ısteyen var kı parcalarıda cok pahalı meretın... benım sattıgım aracta 124000 km de ıdı bn 80000 km de almıstım aldıgım ılk gunden berıde castrol edge tam sentetık yag koyardım ya mobıl ya castrol onerırım sanada tam sentetık olanlardn az tuzludur ama bence on numara guzellıkte bı yag..

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Su alma sebebiyle Bostancı oto sanayinde bir ustaya arabamı götürmüştüm, sağlam çalışan sunroof sökülüp takıldıktan sonra kapatırken sol tarafı kalkmamaya başladı, adamla tartıştım (3 kez sökülüp takıldı, komple) bana sol ayağı kırık bu sebepten yapıyor dedi, üstelik su alması da sun rooftan çıkmadı, arka stoplardan çıktı, para veririp sunroof'u bozdular, yapıldıktan sonra hesap sorabileceğin yada işinin ehli birine arabanı teslim etsen daha iyi olur, sanayiye girince anlayan anlamayan yaparım diye arabaya bakarız diyor, arabadan soğumana sebep oluyor bu insanlar.., ayrıca webasto olan sunroof ithalatçısına götürdüğümde bu arabanın yedek parçası, biz bakamayız yetkili servise göster diyorlar..

merhabalar,

astra h 1.3cdti 2006 enjoy spor paket aracım var. sanroof acınca yandaki cıtalarım paslanmış durumda ve bazen stabil çalışmıyor. sanroof bakımını yetkili servis haricinde sizce nerede yaptırabilirim ? yetkili servis 100-150 civarı bir tutar söyledi. tamamen sökülüp çıtaları değişip yağlanır vs. den dolayı.

ayrıca aracım 144.000 km'de , bakımı geldi son olarak Gm 5-30 normal yağ kullandım ama hiç memnun değilim motor sesi daha da arttı sanki ve araç çok geç ısınıyor.. bu motorlara en uygun yağ sizce hangisi ? ve km'e göre başka neleri değişmem gerekiyor aracımda.

şimdiden herkese teşekkürler , iyi günler.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
sırf bu yazıyı okuduktan sonra yetkili servisi aradım opel ekcan.sunroof bakımı için 70-80 tl gibi bir fiyat tutuyor dedi...çıta değişimi yokmuş değişimi için komple tavanın sökülmesi lazım dedi.spreyleme ve yağlama yapılıyormuş.sizin için bir kıyaslama en azından.ama sırf bu çıtalar için servise gideceğim...

gkhn27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman servis çok fiyat vermiş 80 lira ise. sanroof açık durduğunda yan çıtaların paslı görünmesi insanı rahatsız ediyor o açıdan götürmek istiyorum. onu giderirlermi ?

ayrıca motor yağı için Mobil 1 ESP 5W30 denicem sanırım , mobil'in sitesinde baktığımda araç için 0-40 öneriyor , castrol 5-40 edge diyor anlamadım :) filtreler hangi marka olsun sizce ? ayrıca km'e göre başka birşey yaptırmam gerekirmi ?

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sunroof benim de tam kapanmıyordu,düşündüm düşündüm şimdi biliyorum servislerin halini,götürsem bozacaklar ellerinde kalacak.yaptırmadım spreyle kızağını temizledim gresledim.zaman zaman yine kapanmıyordu,şimdilerde kapanıyor.

gkhn27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman biraz gres ve wd-40 ile sanroof'u bende halledebilirim.

bakım için zincir setini değişmeme gerek warmı sizce ? 144bin'de.

ayrıca tümseklerden geçerken on taraftan ses geliyor , amortisor mu yoksa başka bişeymi çözemedim sizce nedir ?

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
......

Son düzenleme: