Astra H sarı yağdanlık sorunu.

Hmrjr1990

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba hepinize sevgiler saygılar.
Adım Çağatay, aracı aile dostumuzdan aldık bildik araçtır diye henüz araç yeni pek bilmiyorum açıkçası. Lütfen bana Yardımcı olun.

Araç 1.6 benzin LPG. Otomatik vites. Ama günlük 2-4 km arası işe git gel amaçlı kullanıyorum. Genelde benzinde kullanıyorum.

Araç biraz ısınınca sarı sağ lambası yakıyor, damlatma yok, terleme yok. Kontak aç kapa yapınca tekrar 2 km yol yapayım yine aynı şeyi yapıyor. Bu sürkilasyon sürekli devam ediyor. Yağ tam anlamıyla çubukta duruyor herhangi bir eksiklik yok. Kısa mesafe kullanım için yağda hafif benzin kokusu var. Çakmak ile yakmaya çalıştığımda yanma çıtırdama bile yok. Aracın sesi gayet sessiz bütünmüşüz çalışıyor. Yarın aracın yağını, yağ filtresini ve yağ müşürünü orijinalleriyle değiştiricem. Eğer sorunum devam ederse, sizden diğer çözümler için yardım istiyorum. Ama eğer halledersem, sorunu yaşayanlar için çözüm yolunu nasıl bulduğumu bu başlık altına yazacağım. Hepinize iyi günler diliyorum, sevgiyle kalın.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Büyük bir ihtimal yağ ve filtreyi değiştirince düzelecektir...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yağın eksik yarım litre en az doldur sonra bak düzelecektir yağ eksiltiyor aracın

Hmrjr1990

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
yağın eksik yarım litre en az doldur sonra bak düzelecektir yağ eksiltiyor aracın
Efendim eksiltme yok yağ yağma yok duman atma yok hepsini mevcut yazdım.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben filtrenin tıkandığını düşünüyorum. araç yağın azaldığını varsayıp bu uyarıyı yakıyor. yağ soğuk havada daha kalınlaşır bu da araç için sorun olur. filtre ise ayrıca yağ geçirgenliğini normalden daha yavaş yaparsa ki bunların hepsi olabilecek varsayımlar. uyarı yanar. tercihen yağ ve filtre değişebilir. araç biraz ısıtılıp daha sonra hareket edilebilir. zaten bir araç için yağ döngüsü tam olmadan hareket etmek çok risklidir.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
S
Efendim eksiltme yok yağ yağma yok duman atma yok hepsini mevcut yazdım.
Sen yağı nasil ölçüyorsun motor sıcak ikenmi soğuk iken mi üstad sensör bozulmaz kolay kolay bu uyarıyı veriyorsa ya sensör bozuk ya yağın çok sıvılaşma yapmış yağın ömrü bitmiş yada yağ eksik tır ilk yağ ekle dene düzelmezse sensör yenile

Hmrjr1990

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
S
Sen yağı nasil ölçüyorsun motor sıcak ikenmi soğuk iken mi üstad sensör bozulmaz kolay kolay bu uyarıyı veriyorsa ya sensör bozuk ya yağın çok sıvılaşma yapmış yağın ömrü bitmiş yada yağ eksik tır ilk yağ ekle dene düzelmezse sensör yenile
Yağı kesinlikle araba 3-4 saat yattıktan sonra ölçüyorum. Salı günü gerekli bilgilendirmeyi yapacağım teşekkür ederim yardımınız için.

Hmrjr1990

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bugün yağ filtre ve müşür değiştirmeme rağmen sarı yağdanlık sorununu çözemedik. Başka bir önerisi olan var mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yağ eksik çıktımı ve hangi sensör değişti yağ için karter içindekimi blok üzerindekimi

Hmrjr1990

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yağ eksik çıktımı ve hangi sensör değişti yağ için karter içindekimi blok üzerindekimi
Kaan bey. Yağımızı 5-30 5 litre olarak koyduk. Yola ciktik 5km sonra sarı yağdanlık yandı. Değişenler yağ filtresi, yağ müşürü. Hani şöyle tıpa gibi olan şey. Diğeri ise yağ..

Bahsettiğiniz sensör tam olarak nerede acaba. Şarj dinamosunun altında olandan mı bahsediyorsunuz?