Astra H ve Hararet Göstergesi

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2008 model bir araçta Hararet göstergesi neden olmaz? Sizce bu işin mantığı nedir? Yada varda benmi bilmiyorum acaba. Yol bilgisayarındanda bakılabilirmiş nasıl olacak bu iş :( ???

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet yapmıcagının kesın garantisi var demekki :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2008 model bir araçta Hararet göstergesi neden olmaz? Sizce bu işin mantığı nedir? Yada varda benmi bilmiyorum acaba. Yol bilgisayarındanda bakılabilirmiş nasıl olacak bu iş :( ???
Önemli değil, eski renault 12 TL ve VW'lerde de hararet göstergesi yoktur. Demek Opel teknolojisine güveniyor. Benim imal ettiğim araçlar hararet yapmaz diyor.

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında doğru söylüyorsun. Peki diyelimki bu adamlar hiç korkmuyorlarmı peki birgün birisi hararet yaparda yolda kalır sonrada bize dava açar diye??? Anlamadım gitti ???

:) daha gusel işte hararet yapsada dava acsan.. 5 tane daha astra hediye ederler kesin:)

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet yaparsa, bunla ilgili ışık zaten yanıyor göstergelerde. Yani hararet yaparsa nasıl farkına varırız diye düşünmeyin. Işık yanınca anlarsınız (derece şeklinde bir işarettir)

Bir çok arabada hararet göstergesi kullanılmıyor bazen, ilk aklıma gelen örnek Nissan Micra.

Hararet göstergesinin olmaması kötü değil de, motorun soğuk mu sıcak mı olup olmadığını anlamamak kötü. Örneğin Micra'da motor soğukken mavi derece yanıyor, motor ısınınca hiç birşey yanmıyor, motor hararet derecelerine gelince kırmızı derece yanıyor.

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce yazdığımı hatırlıyorum bence gösterge şart!
arkadaşımda renault expres var hararet göstergesi yok ve araç hararet yaptı,conta yaktı,kendisi daha sonra hararet göstergesi taktı
ancak şunuda söylemeliyim ki ben astramı alalı bir yıl oldu daha hararetin 90 geçtiğini görmedim 40-45 dereceler görmeme rağmen

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen bende..bnm aracım dizel oldugu halde bende gormedım 90 gectiğini ama 90 her zaman goruyorum :D

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç hararet yaptığı zaman, daha doğrusu conta flan yakmadan, araca zarar gelmeden uyarı veriyor. kimilerine göre kötü kimilerine göre iyi. niye konulmadını pek bilen yok. bana göre ön panel böyle ayarlandı ve insanların aklında bak hararet köstergesi yok demekki hararet yapması çok zor izlenimini bırakmak. neyse aracın motor ısısnı çok merak ediyorsanız;
setting tuşuna bippp sesi gelene kadar basın. sonra bc tuşuna tane tane basarak motor sıcaklık tablosuna gelirsiniz

gokhanese

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evett harbiden yok ilk dikkatimi çeken o oldu arkadaşlar ama sanırım yol bilgisayarında hararet göstergesi var..yanii en azından ben öle sanıyorum birkaç kere baktım 70-80 bazen de 50 derece falan gösteriyor odur heralde...