Astra H Yüksek Devir

twister

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Astra H 2009 1.6 Benzinli arabam var. Aracın 3. sahibiyim. Kilometresi 90 binde. Araçta Z16XER motor var.

Sorum şu: Bu araç çok yüksek devir de çalışıyor. Örneğin 5. viteste 70 Km hızla giderken devir 2000 i buluyor 100 km hızla giderken ise devir 3000 i buluyor.

Bu normal mi ?

Bilen arkadaşlarıma sordum bunun normal olmadığını söylediler ama ne yapabileceğimi bilmiyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınız benzinli ve şanzıman oranları bu şekilde ayarlı.. Bir hata göremiyorum A16XER motorlu Astra aracımdada aynı şekilde..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emrelee41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Astra H 2009 1.6 Benzinli arabam var. Aracın 3. sahibiyim. Kilometresi 90 binde. Araçta Z16XER motor var.

Sorum şu: Bu araç çok yüksek devir de çalışıyor. Örneğin 5. viteste 70 Km hızla giderken devir 2000 i buluyor 100 km hızla giderken ise devir 3000 i buluyor.

Bu normal mi ?

Bilen arkadaşlarıma sordum bunun normal olmadığını söylediler ama ne yapabileceğimi bilmiyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Ayni aractan bende var a16xer motor 100 105 km de 3 bin devir buluyor disli oranlari boyle

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

twister

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni aractan bende var a16xer motor 100 105 km de 3 bin devir buluyor disli oranlari boyle

Cevabınız için çok teşekkürler, peki hocam benim ilk aracım olduğu için heralde tecrübesizim galiba, bu durum kötü değil mi ? Otobana çıkıyorum arabadan zangır zangır ses geliyor. Bunun bir çözümü var mı ?

twister

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız benzinli ve şanzıman oranları bu şekilde ayarlı.. Bir hata göremiyorum A16XER motorlu Astra aracımdada aynı şekilde..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam araç 85 KW 115 beygir, bu bilgiler ışığında da mı normal.

Bazı arkadaşlar aracı bir süre yüksek devirde kullan araç açılır diyorlar, buna bir yorum yapar mısınız ?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam araç 85 KW 115 beygir, bu bilgiler ışığında da mı normal.

Bazı arkadaşlar aracı bir süre yüksek devirde kullan araç açılır diyorlar, buna bir yorum yapar mısınız ?

Şanzıman oranlarının bu konuda motor ile alakası yok.. Yüksek devir mevzusu konusuna gerek yok, neticede aracınız 0 km değil..

twister

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman oranlarının bu konuda motor ile alakası yok.. Yüksek devir mevzusu konusuna gerek yok, neticede aracınız 0 km değil..

Hocam benim araç 100 KM de 7,3 LT civarı yakıyor bu normal mi peki ?

emrelee41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için çok teşekkürler, peki hocam benim ilk aracım olduğu için heralde tecrübesizim galiba, bu durum kötü değil mi ? Otobana çıkıyorum arabadan zangır zangır ses geliyor. Bunun bir çözümü var mı ?
Arabadanmi geliyor ses motordanmi arabadansa rot balans yaptirin...
3bin devir ve sonra motor ses yapar oda yuksek devir sesidir ses alir buna etken lastiklerinde katkisi var
Sesi dusurmek icin ses yalitimi yapabilirsiniz kaput alti kapi iclerine %60 oraninda var oluyor ben kendim yaptim fark yaratti yapiskanli ses izolasyonlari var
Onun disinda 90 la 100 km arasi titresim yapar normaldir 100 uzerine gecinde keser titresim

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

twister

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabadanmi geliyor ses motordanmi arabadansa rot balans yaptirin...
3bin devir ve sonra motor ses yapar oda yuksek devir sesidir ses alir buna etken lastiklerinde katkisi var
Sesi dusurmek icin ses yalitimi yapabilirsiniz kaput alti kapi iclerine %60 oraninda var oluyor ben kendim yaptim fark yaratti yapiskanli ses izolasyonlari var
Onun disinda 90 la 100 km arasi titresim yapar normaldir 100 uzerine gecinde keser titresim

Ses motordan geliyor hocam, normal motor sesi. Titreşimi dediğiniz gibi 100 ü geçince titreşim azalıyor. Motorun bu sesi normalse katlanıcaz artık :)