Astra J 1.4 Otomatik Vites Yakıt Tüketimi

from_anatolia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba ;)

Elimizdeki mevcut Astra H'yi, J ile yenilemek istiyoruz.
Çevremizdeki Opel bayilerinde 1.4 beyaz manuel vites yok ama otomatik vitesli model mevcut.

İlk düşüncemiz manuel vites seçeneği lakin, yeni gelecek Astraların zamlı olacağı yönünde bilgi edindik. Şu anki otomatik vitesli araç fiyatına, ay sonuna doğru manuel vitesli araç alınabilecek gibi oluyor.

Bugüne değin otomatik vitesli araç kullanmadık. O yüzden otomatik viteste yakıt tüketimi fabrika verileriyle uyumlu oluyor mu, bir de turboyu düşünürsek?

Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim;
sevgiler...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik araç her zaman fazla yakar... yıllardır otomatik kullanan biriyim en az 1 TL fazlalık olur... birde düz kadar atik değildir. Alışma dönemini geçirmeniz gerek. Düzden otomatiğe geçmek biraz sıkıntılı olabilir.

from_anatolia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik araç her zaman fazla yakar... yıllardır otomatik kullanan biriyim en az 1 TL fazlalık olur... birde düz kadar atik değildir. Alışma dönemini geçirmeniz gerek. Düzden otomatiğe geçmek biraz sıkıntılı olabilir.

Fabrika verileri manuele göre şehir içinde yaklaşık 1 litre daha fazla 100 km'de. Bu veriyi tutturabilirsem kullanışta, sorun yok. Çünkü zaten mevcut Astra H bu kadar yakıyor.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence fabrika verisini tutturursun gibime geliyor. 1.4 otomatik kullanan bir tanıdık 8 - 9 civarından bahsediyordu...bence benzinli ve öyle bir motorsa sahip aracın tüketim değerleri 8-9 civarındaysa normaldir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şahsen ben fabrika verilerini tutturacak bir sürücü değilim kullandım araçta güç ve hızlanmasını severim ve bu yüzden biraz sert sürüyorum. Normalde fabrika 10 TL dedi isem benim kullanımım ile bu değer 12 bulur.

from_anatolia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkürler...
Sanırım otomatikten vazgeçiyoruz... Beyaz manuel bulamadık gitti...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik araç bir rahatlıktır bu bence hiç tartışılmaz ama hani derler ya her güzelin bir kusuru olur diye işte bu güzelin kusurları başında akıt ve atiklik geliyor ;)

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim önceki bmw e 39 523 i 6 silindir 2.5 manuel 97 model.simdiki arabam e60 3.0 i otomatik verileri sehir ici ayni uzun yol e60 3.0 i 0tomatik 1 litra daha az yakiyor eski otomatiklerle yeni otomatikleri karistirmayalim lütfen.ben olsam otomatigi tercih ederdim yok böyle bir rahatlik. eskiden bende manuel fanatigiydim ama öyle degilmis gercekler cok daha farkli:)3-4 yil önce izin yolunda 2500 km uyumadan gelip birde slovenyada rampa yukari kuyrukta kalip 2 metrede bir dur kalk yaptiktan sonra sag ayagimin titremesini durduramadigim o dur kalklar da :) olum Emrah bir daha manuel vitesli ile izin yok dedim nede iyi yapmisim.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim önceki bmw e 39 523 i 6 silindir 2.5 manuel 97 model.simdiki arabam e60 3.0 i otomatik verileri sehir ici ayni uzun yol e60 3.0 i 0tomatik 1 litra daha az yakiyor eski otomatiklerle yeni otomatikleri karistirmayalim lütfen.ben olsam otomatigi tercih ederdim yok böyle bir rahatlik. eskiden bende manuel fanatigiydim ama öyle degilmis gercekler cok daha farkli:)3-4 yil önce izin yolunda 2500 km uyumadan gelip birde slovenyada rampa yukari kuyrukta kalip 2 metrede bir dur kalk yaptiktan sonra sag ayagimin titremesini durduramadigim o dur kalklar da :) olum Emrah bir daha manuel vitesli ile izin yok dedim nede iyi yapmisim.

bahsettiğiniz otomatiklerin manuel ile aynı yakması vw dsg ve yanlış hatırlamıyorsam renault un otomatik şanzumanında var. opelin otomatikleri henüz manuel ile aynı miktarda yakmıyor. 1-2 lt civarı bir fazla yakıt söz konusu.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrah opelin otomatik şanzumanı active select dediği 6 ileri olan bir şanzuman ve kesinlikle hem hantal hemde çok yaktırıyor. Kesinlikle ekonomi düşünülerek yapılmamış. vites geçişleri zamanlaması berbat.