Astra j 1.4t otomatik yakıt tüketimi

Savage1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4t otomatik yakıt tüketimi

bulent_tnt link' Alıntı:
valla bu degerlerı yakalıyorsanız ıstanbulda bızede teknıgını acıklarmısınız
trafıge gırmıyormusunuz

Emin ol, hiçbir fikrim yok. Haftasonları kullanıyorum genelde. Bahçeşehir-Sefaköy arası tem-mahmutbey,basın ekpsres en çok girdiğim güzergah.
Geçen bir silivri yaptım. Sol şeritten 150-160 arası.klima açık.
şehiriçi trafikte de dolaşıyoruz.
belki aracın üretim yeri, lastiklerin durumu, yada benim ara hızlanmalarda gaza çok yüklenmeyip, sabırlı olmamdanda kaynaklanıyordur.
0-60 arası hızlı kalkmaz bu araç. 2000 devirde hızını bulmasını sabredeceksin.
yoksa 3-4 bin devirde hemen 60'ı bulayım dersen çok yakar diye düşünüyorum.
yada son bir ihtimal benim araç tüketimi yanlış hesaplıyor.

dipnot: aracım az yakıyor diye emekli gibi kullanıyosundur yakıştırmalarına da uyuz oluyorum.

aktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankarada oturuyorum aracım 8900 de ortalama yakıt tüketimim 9,9 gösteriyor. Bana göre yüksek bir değer gibi katkılarınızı bekliyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aktan link' Alıntı:
Ankarada oturuyorum aracım 8900 de ortalama yakıt tüketimim 9,9 gösteriyor. Bana göre yüksek bir değer gibi katkılarınızı bekliyorum.

Tüketiminiz 30.000 li km lere doğru kendiliğinden -az da olsa- azalmaya devam edecektir, bunun dışında bende Ankara da min 6.8 max 8.3 ortalamayla geziyorum ancak aracım manuel ve nispeten aşırı yoğun trafiğe de girmiyorum.

Bence otm. şanzımanın + 1.5 - 2 litrelik fazla tüketmesi beklenen bir durum, benzer ağırlık ve performansa sahip otomatik vitesli benzinli araçlarla daha fazla ekonomi bu şartlarda zor malesef, iyi bir işçilik ve kaliteli ekipman şartıyla Lpg uygulaması çözüm olabilir.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
10-12 civari yakiyor ben yeni olduguna bagliyorum ama gorecegiz bakalim
5600 km civari benimkide
Bulent senin araba 2000 motor 280 hp lik mı ya 12 litre yakıyorsun :) ben en son eski aracımda 14 den aşağıyı görmüyordum şimdi en babası 9 oda klima açık+ performans la birlikte :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sting link' Alıntı:
Bulent senin araba 2000 motor 280 hp lik mı ya 12 litre yakıyorsun :) ben en son eski aracımda 14 den aşağıyı görmüyordum şimdi en babası 9 oda klima açık+ performans la birlikte :)
Eser senin arabayi kismislar ama  005hihih

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Eser senin arabayi kismislar ama  005hihih
İstanbul icinde yetiyor 180-190 km hız daha yukarısına çıkan var mı acaba ? Galiba bir tek sen varsın :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Valla 5. viteste çok gebermeden 210 bandına çıkıyorum, anlık tüketimimde beni kırmıyor 30+lt/100km bandına çıkıyor. :)

Valla benim yakıt tüketimim 11.7 Şehiriçi trafiğinde eşşek yüküyle yakıyor, şehirlerarasında da eşşek gibi yakıyor, ben bu arabanın ekonomik olduğu tek bir zamana rast geldim, düz yolda 70-80 arası gidersen 3.5-4.5 arası yakıyor, o zaman önce zevkten, 3. dakikadan sonra da sıkıntıdan bayılıyorum. Ha ayrıca çok basacam dersen bir dişin yarısını 5 kilometrede yiyor. Yani kilometre başına 1 litreye yakın. Bence 1.4T'ler aslında gizli OPC'ler, bir yerlerinde performansı alınmış bir 2.0 motor var sanıyorum. (:)

drizabeyli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sting link' Alıntı:
İstanbul icinde yetiyor 180-190 km hız daha yukarısına çıkan var mı acaba ? Galiba bir tek sen varsın :)
Benim ev işe çok yakın ve trafikli ortalamam 9.5 Lt, araba otomatik. Kırklareline giderken en son 200 km/s yaptım, ortalama 160'ın altına hiç inmedim, uzun yolda da şehir içi gibi yaktı. Araç 6500 km.

tas7035

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dünkü dehşet istanbul köprü trafiğinde benim dizel manuel megane 3 ortlamayı 10lt gösterdi şok oldum, astrayı düşünemiyorum bile, ciddi gözüm korktu otomatik 1.4t için, ne yapsam sizce?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tas7035 link' Alıntı:
Dünkü dehşet istanbul köprü trafiğinde benim dizel manuel megane 3 ortlamayı 10lt gösterdi şok oldum, astrayı düşünemiyorum bile, ciddi gözüm korktu otomatik 1.4t için, ne yapsam sizce?

Ben dedim, bu konuda pişman olacağın kesin.