Neler yeni

Astra j 1.6 115 bg kullanıcı yorumları

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Bir süredir bu araçları araştırmaktayım. Renault Megane 4 Joy Paketi ile Opel Astra Edition Plus paketi arasında kaldım. Opel Astra almayı düşünüyorum açıkcası. Araba bana daha kaliteli geliyor. Bu arada BRC marka araçlarda km ve yaş tutması durumunda Subap sigortası yaptırabiliyorsunuz diye bir bilgi duydum. Bu gibi durumlarda problem yaşamanız durumunda bu sigorta devreye giriyor. 8 Lt civarında tüketen bir araç için şu andaki benzin fiyatlarında maalesef bu arabayı binmek çok zor. Mecburen lpg taktırmak gerekiyor diye düşünüyorum. 2-3 gün içerisinde alacağım arabayı. Lpg taktırmayıda düşünüyorum. Inşallah bu sübap erime problemiyle karşı karşıya kalmayız. Söylenene göre Opel motorları bir arıza verdiği zaman arkasıda geliyormuş.
Biraz şans işi açıkcası, kimileri var sanayiden çıkmıyor kimileri var sanayiye gitmiyor :)

Eftimis

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Alper AKMEHMET
Araç
Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2017
Aslına bakarsanız evet dediğiniz doğru. Elektronik içeren cihazlarda maalesef bazı şeyler şans işi. Bu arada bulunduğum bölgedeki lpg firmasıyla görüştüğümde sübap erimesiyle alakalı olarak BRC , Landirenzo , Atiker gibi firmalar belirli bir ücret karşılığında aracın lpg'nin geçtiği tüm aksamları 7500 TL'ye kadar sigortalıyor. Atiker'in sigortası yıllık olarak alınabiliyor ve aracı kullandığınız süre içerisinde her sene sigortanızı yenileyebiliyorsunuz.. Lpg takan kişiye lpg'nin montajından kaynaklı bu gibi sorunların olduğunu söyledim. Oda bana lpg ile alakalı olmadığını bu araçlarda böyle sıkıntı olduğunu söyledi. Yani kendiside garanti veremedi. Takarım ama montaj ile alakalı olursa karışmam dedi gibime geldi :) Ama Candan mühendisliğin youtube de videolarını izlediğimde sıkıntı olmayacak hissi veriyor. He birde şu tarafı var Rize'den kalkıp Istanbul'a gidip lpgyi taktırıp geri dönmeye değer mi orasıda tartışılır. iyi forumlar.

mskirca

VIP Üye
Ad Soyad
Mehmet Sümmani KIRCA
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Bir süredir bu araçları araştırmaktayım. Renault Megane 4 Joy Paketi ile Opel Astra Edition Plus paketi arasında kaldım. Opel Astra almayı düşünüyorum açıkcası. Araba bana daha kaliteli geliyor. Bu arada BRC marka araçlarda km ve yaş tutması durumunda Subap sigortası yaptırabiliyorsunuz diye bir bilgi duydum. Bu gibi durumlarda problem yaşamanız durumunda bu sigorta devreye giriyor. 8 Lt civarında tüketen bir araç için şu andaki benzin fiyatlarında maalesef bu arabayı binmek çok zor. Mecburen lpg taktırmak gerekiyor diye düşünüyorum. 2-3 gün içerisinde alacağım arabayı. Lpg taktırmayıda düşünüyorum. Inşallah bu sübap erime problemiyle karşı karşıya kalmayız. Söylenene göre Opel motorları bir arıza verdiği zaman arkasıda geliyormuş.
İki aracı da test sürüşü ile deneme imkanınız varsa, Opelin yol tutuş ve konforunun Renodan ne kadar üstün olduğunu göreceksiniz. Subap sigortası işini araştırın derim zira bence yanlış bir duyum. LPG işi bazen sorunsuz gidiyor, bazende gerçekten kötü işçilik vs hepsi birleşip ızdırap oluyor. Motorun arıza vermesi LPG kaynaklı ise muhtemelen sorun çözülmedikçe devam edecektir fakat, orjinal yakıt kullanımları (benzin veya dizel) öyle başa bela sorunlar açıp sürekli dert olan motor sorunları oluşturmuyor. 2012 model aracım 143bin km'de ve sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. İçinize sinecek ve sorun yaşamayacağınız bir aracı tercih etmeniz dleğiyle...

Saygılar.

Eftimis

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Alper AKMEHMET
Araç
Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2017
Sigorta işini araştırdım. LPG montajını yapacak firma ilede görüştüm. BRC 2 yıl 100.000 KM veriyor. LPG'nin geçtiği tüm aksamları garantiliyor. Subaplarında dahil olduğunu söyledi. Atiker 1 yıl veriyor. Her yıl yenileyebiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz taktırırken her yıl için ücretini ödeyerek süresini uzatabiliyorsunuz.. Bu sigorta motor sigortası olarak geçiyor. subap sigorta olarak ben yanlış izah etmiş olabilirim. Bakalım 2-3 gün içerisinde alacağım arabayı. Gönlüm Opel'den yana. Hakkımızda hayırlısı. Allah büyüktür. Inşallah öyle baş ağırtacak bir sıkıntımız olmaz. LPG'li araç ilk kez kullanacağım o yüzden biraz çekiniyorum açıkcası. Ama bu şartlarda benzinli araç binmekte çok zor.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2016
Atmosferik alma turbolu motoru olan bi araç al benzinli yada dizel olması asla farketmez atmosferik rezalet cünki 22 aydır 1.6 edişın pılas kullanıyorum we landirenzolu arac düzde iyi agırkanlı we asla rampaları sewmiyor bi tane kirala öyle karar werip al

ESEN38

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Rahmi Topal
Araç
OPEL ASTRA J
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
EDİTİON PLAS
Model Yılı
2017
Bu arabayi takas arabama en iyi fiyati opel verdiği icin tabi daha öncede araştırmıştım bunun icin aldım süpermi degil ama çok daha abartıldığı kadar kötü degil ben memnunum kullanması bana keyif veriyor. Coralla,megan,elantra içinde en mantıklı bana astra geldi tamam motor konusunda biraz zayıf ama diger konularda bana astra mantikli geldigi icin astra aldım yukardaki yerden yere vuran arkadas ya mercedes den veya bmw inmiş

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi