Astra J donmuş cam suyu

yamancs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Astra aracıma bir ay önce sade içme suyu koymuştum ve sonra antifriz eklemeyi unuttum. Bir hafta kadar sonra antifriz eklememe rağmen fıskiyeler çalışmadı. Şimdi ise kaynar su, antifriz herşeyi denedim. Motor sıcakken de su gelmiyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımlarınız bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hic zorlamadan bekleyin, kesinlikle su basmaya calismayin. Hava isinincaacilacaktir. Kapali garajiniz vs varsa isitici acip ortami isitabilirsiniz.

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size çözümü söyleyim :)

Akünün yanındaki sigorta panelini acın, 40 numaralı sigortayı değiştirin, sorununuz cözülmüştür gecmis olsun :)

sakın servise gideyim demeyim silecek suyu deposu falan temizlenecek diyip 50-100lira kitliyorlar, dediğim sekilde yaparsanız max 2liraya sorun cözülür.

Astra j'nin kronik problemlerinden biri bu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Beklemekten başka yapacağın pek bir şey yok aslında kısa zaman içinde tamamen su çözüldüğünde eğer ki yine çalışmaz ise arkadaşlar denemen gereken yolları yazmışlar. Benimde bu sene ilk defa dondu.

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Astra aracıma bir ay önce sade içme suyu koymuştum ve sonra antifriz eklemeyi unuttum. Bir hafta kadar sonra antifriz eklememe rağmen fıskiyeler çalışmadı. Şimdi ise kaynar su, antifriz herşeyi denedim. Motor sıcakken de su gelmiyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımlarınız bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

pratik çözüm fön makinası ile suyu çöz yavaş yavaş diyecem eğer donuksa ; yoksa arakdaşın dediği gibi sigortaya bir bak öyle git tamire

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
pratik çözüm fön makinası ile suyu çöz yavaş yavaş diyecem eğer donuksa ; yoksa arakdaşın dediği gibi sigortaya bir bak öyle git tamire

Onun biraz daha kolayını söyleyeyim bildiğin bir elektrik kablosu artı ve eksi uçlarına iki çivi birbirine değmeyecek şekilde buzun içine saplayacaksın takacaksın fişe bekleyeceksin tahmini 1-5 dakikaya kalmadan buzdan zerre kalmaz :D

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onun biraz daha kolayını söyleyeyim bildiğin bir elektrik kablosu artı ve eksi uçlarına iki çivi birbirine değmeyecek şekilde buzun içine saplayacaksın takacaksın fişe bekleyeceksin tahmini 1-5 dakikaya kalmadan buzdan zerre kalmaz :D

abi dur elektrik çarpcak millete :) ağırdan ağırdan az az çıt çıt

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi dur elektrik çarpcak millete :) ağırdan ağırdan az az çıt çıt

Yok yok bir şey olmaz elektrik çarpması için akımın insan vücudundan geçmesi gerek o yüzden dedim ya iki uca iki çivi diye ;) akım topraklama yapacağından bir şey olmaz ama tedbir amaçlı fişi çekmeden suya dokunmamak gerek ;)

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi naptın seeen :)