Astra j hangisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tekcannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim Astra g kullanıcısıyım ve oldukça memnunum kısmet olursa seneye Astra j almayı düşünüyorum burada da j kasa hakkında fikir sahibi olmak istiyorum en full olanı hangisidir alırken neye dikkat etmeliyim dizel mi benzinli mi 1.3 1.4. 1.6 aralarındaki fark ve donanımlar nedir bilgilerinizi tecrübelerinizi bekliyorum

Casper_VIA_V5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En üst donanım Cosmo pakettir. Onun hemen ardından SPORT donanım gelir.

Astra J alınacaksa bana göre diğer donanımlar çok arada kalıyor ve bu ikisinin haricindeki donanımları almaya değmez.

Cosmo'nun avantajı AFL farlardır. Sport'un avantajı ise (bana göre) Spor direksiyon, Spor koltuklar ve Spor jantlardır. Gerisi hemen hemen aynı. Sunroof her iki pakette de opsiyon.

1.3 Dizel (4 sene kullandım) kalkışta biraz hantal ama sonra iyi yürür, kolay kolay üzmez can sıkmaz. Yakıtı ve vergisi iyidir.

1.4T Hacmine göre sağlam yürür, sorunsuz motordur ama yakar. Hele otomatik vites ise daha da çok yakar.

1.6T 180 HP Çok çok gider, çok yakar. Yakıt üzer. Makyajlı kasalarda bu motor seçeneği yok.

1.6 115 HP Bildiğimiz atmosferik motor. Yakıtı orta şekerli, motor sorunsuz ama bana göre keyifsiz.

1.6 136 hp CDTI. Az yakar çok kaçar tadında bir motor. Tabii az yakar denildiğinde yanlış anlaşılmasın, gidişine göre az yakar. Tasarruf ve nispeten performanslı bir motordur. Sadece 2014 ve sonrasında bu motor seçeneği var.

1.6 110 HP dizel. Gördüğüm kadarıyla pek tutulmuyor bu yüzden çok fazla deneme fırsatı bulamadım ve kullanıcı yorumlarına rastlayamadım. Sadece 2014 ve sonrasında bu motor seçeneği var.

LPG olayına pek değinmek istemiyorum. Bu konuda çok şey söyleniyor, çeşitli uygulamalar yapılıyor vb. Ben 2 sene araştırdım, Almanya'dan bu konuda gelen bir maili de bizzat okudum ve çıkardığım sonuç: UYUMSUZ. Bu sadece benim araştırmalarımın sonucu ve sadece beni bağlar. Ben olsam LPG ile kullanmak için Astra J almazdım ve almadım da. Ama takanlar var, epeydir sorunsuz kullananlar var ayrı konu. Sorun yaşayanlar var, o da ayrı konu.

Bütçeniz yeterliyse 1.6 CDTI 136HP tavsiye ederim. Daha düşük bir bütçeniz varsa 1.3 CDTI tavsiye ederim. Çok az km yapıyorsanız ve yakıt tasarrufu gerekli değil ise 1.4T tavsiye ederim.

Ben, deneyimlerimi ve şahsi görüşlerimi paylaştım. Kararınız şimdiden hayırlı olsun.

ecuadorm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farklara bir ilave de ben yapayim. Cosmoda alarm, cok kollu jantlar, katlanir ayna, yari deri koltuklar en onemlisi de bana göre afl farlardir. Sport alacakken butceyi yukseltip cosmo yu da bu yuzden aldim diyebilirim. Iyiki de almisim dedim sonrasinda zaten. Alarm olayida ayrica guzel.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bosphoruss9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnzer seyleri düşünerek geçen hafta 1.4t sport+sunroof modelini 2.el olarak aldım..2gün benzınde bınerek dırek lpg taktırdım,,araç57bindeydi
ileride sorun yaratırmı bılmıyorum ama takıpta sorun yasamayanları referans alarak taktırdım,otomatık vıtes lpg ile ankara sabah aksam trafıgı 20kmlık yolu 45dk 1 saatte alıyorum,mamak ulus arasını sık kullanıyorum,,ortalama hız 21km fln,yakıt 11 litre lpg,,bnce cok iyi bu trafik+tam otomatık
lpg li olarak uzun yol deneme fırsatım olmadı,,aldıgım gün benzınlı olarak balıkesir ankara arası yaptım ortalama 100-130 arası gezdım yol bilg. 6.2litre gösterıyordu pompadan ölçmedim,,
daha az yakanı muhakkak vardır ama şahsen ben aracımdan yakıtından ve gidişinden çok memnunum,,ilk defa turbo benzınlı kullanıyorm,birdaha atmosferik almam herhalde

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
1,6T 180HP gayet iyi yakıyor. Yol bilgisayarındaki ortalama 9,6. Şehir içinde kullanmadığım için şehir dışı sakin kullanımda 7,5-9 arası yakıyor. LPG olarak Lovato var. Uyum sorunu yok. 80.000km.de takmışlar. Şu an 120.000km. Sıkıntı yok. Ama 180 beygirin tadı bambaşka. Sport moduyla sert bir kalkışta sanki araba altınızdan fırlıyor. 1600kg. ağırlık ve flexride ile yola zamk gibi yapışıyor.

Cosmo donanım olduğu için üzerinde Astra J bütün donanımları var. (Spor jant-direksiyon hariç.)
7 - 8sn arasında 0-100km/h çıkılıyor. Flexride şasi var. Sport moduyla amortisörler sertleşip gaz tepkimeleri hızlanıyor. Tam bir spor araç oluyor.
Araç fabrika çıkışı alçaltılmış spor şasi özelliğine sahip ve 18" özel bir jantı var. Ergonomik ısıtmalı tam deri koltuk paketi var.

CD500 multimedya sistemi var. Navgasyonu dandik. Aliexpress üzerinden video modülü alıp sisteme entegre ettim. Ekran dokunmatik oldu. IGO navigasyonu yüklendi ve sınırsız güncellemesi var. İlave Media player modülü de taktım ve her tür video-film oynatabiliyor. Şu an almadım ama TV girişi de var. Hepsi orjinal CD500 üzerinde çalışıyor.

Bu araçlardan Türkiye'de çok az var. Bende bir tek otomatik vites ve sunroof yok. Onlar da olanlar var. Yani Astra J de full ne demek, işte bu demek :)

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 mod.1.6 t 180hp cosmo otm. aracı 5 ay 23000km. kullandım bir harikaydı.yakıtına katlanabilirseniz.

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 atmosferik edition paketi babama aldık ama hiç memnun değiliz tavsiye de etmem. araç 44 binde 39 binde aldık direk yağlı sistem tüp taktırdık yakıt lpg de 35 kuruş civarlarında seyrediyor. performans olarakta çok zayıf kalıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...