Astra J Ler Hangi Fabrikalarda Üretiliyor?

Volk@n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Ler Hangi Fabrikalarda Üretiliyor?

mertan link' Alıntı:
Bence olmaz. Fikrimce bunlar montaj fabrikaları olduğu için aracın kalitesini belirleyen unsurların montajlanan yerle alakası olduğunu düşünmüyorum. Teknolojik olarak da bu böyle. Mesela iphone çiktiğindan beri ևinde üretiliyor. Apple sizce kalitesiz mi ?

evet mantıklı  thnxx

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim de Almanya da üretilmiş

Ruesselsheim, Main U. Bochum, Germany

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Almanya dışında çıkan varmı ben herkesin Almanya çıktığını düşünüyorum:)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Volk@n link' Alıntı:
    Arkadaşlar fabrika üretimlerine göre üretim kalitesinde farklılıklar olurmu sizce?? Kafaya taktım bunu ciddi ciddi  :-[

Toyota da çalışan mühendis bir arkadaşım türkiye fabrikasının yapılan kalite çalışmasında avrupadaki fabrikalardan daha iyi puan aldığını söylemişti.Sonuçta bu olayda el emeği de var.Her insan aynı kabiliyette olmadığına göre küçük de olsa kalite farkları vardır.

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sevgili arkadaşlar sanırım herkes üretici (manufacturer) adresine bakıp söylüyor.hepimizin arabasının aynı üretici adı ve adresi var doğal olarak:Opel;) ..halbuki montaj fabrikası (assembly plant) kısmında yazıyor araçlarımızın nerede üretildiği..nitekim bende o kısımlarda belirsiz diyor:)
saygılar

Volk@n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daskinoglu link' Alıntı:
sevgili arkadaşlar sanırım herkes üretici (manufacturer) adresine bakıp söylüyor.hepimizin arabasının aynı üretici adı ve adresi var doğal olarak:Opel;) ..halbuki montaj fabrikası (assembly plant) kısmında yazıyor araçlarımızın nerede üretildiği..nitekim bende o kısımlarda belirsiz diyor:)
saygılar

Fakat bayiler biliyor nerde üretildiğini o parti gelen arabaların.. onlar dışında biz öğrenemeyiz sanırım nerde üretildiğini..

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bahsedilen Vin decode bilgileri biraz yanıltıcı.

Astra J üretimi ilk olarak İngiltere'de başladı. Nitekim imzamdaki aral İngiltere üretimi. Yanılmıyorsan Polonya üretimi de daha sonra başladı. Şu an gelen araçlar kısmen Polonya üretimidir. Almanya üretimi ise henüz başlamadı. Şu an fabrika hazırlık ve test çalışmaları devam ediyor. Muhtemelen Ağustos gibi (2012 model yılı ile herhalde) Alman üretimi Astra J'ler bantlardan inecek.

Üretim yerini VIN numarasının 11. hanesine bakarak öğrenebiliriz:

2: Almanya
8: İngiltere
g: Polonya

Edit: Astra J (belki henüz) İspanya'da üretilmiyor. İspanya üretimi olan Corsa ve Combo. Satıcının bir şeyden haberi yok sanırım.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Swift link' Alıntı:
Bahsedilen Vin decode bilgileri biraz yanıltıcı.

Astra J üretimi ilk olarak İngiltere'de başladı. Nitekim imzamdaki aral İngiltere üretimi. Yanılmıyorsan Polonya üretimi de daha sonra başladı. Şu an gelen araçlar kısmen Polonya üretimidir. Almanya üretimi ise henüz başlamadı. Şu an fabrika hazırlık ve test çalışmaları devam ediyor. Muhtemelen Ağustos gibi (2012 model yılı ile herhalde) Alman üretimi Astra J'ler bantlardan inecek.

Üretim yerini VIN numarasının 11. hanesine bakarak öğrenebiliriz:

2: Almanya
8: İngiltere
g: Polonya

Edit: Astra J (belki henüz) İspanya'da üretilmiyor. İspanya üretimi olan Corsa ve Combo. Satıcının bir şeyden haberi yok sanırım.
hımm bu bilgiye göre benimki ingiliz lordu oluyo :)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Satış elemanı bana aracın Polonyada üretildiğini söylemişti