Astra J nin Tavanını Deldim Tavan Lambasını Taktım

remi42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim gibi çocuğu olanlar için sıkıntı olan tavan lambasının yokluğu sebebiyle bir çözüm buldum biliyorsunuz Astra J 2015 boş modelinde arka tavan lambası yok arkası hiç aydınlık değil bu yüzden gece yolculuğu sıkıntılı oluyordu ama artık değil:D

Sırayla resimleri ekleyeyim sizlerde bakın bakalım beğenecek misiniz

önce İnternet ten ince led lambayı sipariş ettim 1 cm kalınlığında başka seçeneğim yoktu çünkü tavanın o bölümdeki suntayı lamba kadar kesmek istemiyordum ve sadece minik bir delikle işi bitirmek için bu lambayı sipariş ettim

2. işlem olarak tavana arka bölumune maket bıcağı ile 1 cm den küçük bir delik actım ince torna vidayı bastırırak sunta bölümü deldim

3. işlem olarak telle(metal teli klavuz olarak kullandım) önce on tavan aydınlatmasında gitmeye çalıştım gidemedim sonra arka tavandaki stop gurubuna gitmeye çalıştım gidemedim tel ulaşmadan hep bir engele takılıyordu sonra çözümü sağ arka yolcu bolumu nün tavan tutma kolunu söküp oraya ulaşmakla buldum oraya direk ulaştım hiç zorlanmadım

sağ arka kapının hemen üstünden tavan döşemesinin arasından çıkan telin ucuna mavi elektrik hat kabloyu bağlayarak içeriden asılarak içeriye kabloyu çektim

içeriye cektim

sonra led lambayı bağladım

lambanın altına yapıştırıcı sürerek kapının oradan kabloyu asılarak hiç boşluk kalmayacak seklide tavana yapıştırdım

kapağını taktım

kabloyu arka sağ yolcu bölumunu oradan kapı fitilinden geçirerek on yolcu bölmesinin oradaki soketler e ulaştım burada bağlantıyı nereye yapıyım diye düşünürken led lamba olması ve lambanın kalitesini bilmediğimden sadece geceleri kullanmak için gösterge panellerinin bağlantılarına bağladım farlarını acınca lambaya akım gidiyor lambalar kapalıyken led lambam çalışmıyor bu bana güvenli geldi bağlantıyı bu şekilde göstergelerden aldım buda gündüz yanıyorken ki şekli gece resim çekmek nasip olmadı aydınlatma olarak gayet iyi hatta aydınlatması fazla bile:d

buradaki resimlerde genel duruşu ile ilgili bakabilirsiniz

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline sağlık işini görmüşsün

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık çok pratik ve kullanışlı bir çözüm olmuş.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel estetik ve orjinal durmuş.elinize sağlık tavanı deldiğinize sonuna kadar değmiş

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka camdaki plastik galiba fren lambası ona monte etsen (yaklaştırarak vb)tavan döşemesi ni yırtmak zorunda kalmazdın..

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence olmuş. farklı şeyler söylenebilir ama bundan iyisi şam da kayısı.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu uygulama da guzel olmus..
Bu tip uygulamalarda arka camda bulunan fren lambası plastiği cokk büyük avantaj oluyor..Beğenip aldığınız ürünü plastigi oyarak ince bir işçilikle orjinalmis gibi yapabiliyoruz.
Kumaşa kumaş haricinde yapıştırılan her materyal zamanla sıcak soğuk atıyor..
Tavan döşemesinde kesinlikle klavuz kullanın ve fitil bölgesinden yürüyerek istediğiniz yere ulaşabilir siniz..

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi