Astra J Servis

calender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Arkadaşlar,

Ben 2011 model 1.3 Dizel Astra J sahibiyim. Aracım şu anda 28000 kilometrede.
Bilgisayardan baktığımda kalan yağ ömrünü %3 olarak gösteriyor.
Bu tam olarak ne anlama geliyor?
30000 de bakıma girecek zaten arabam, daha 2000 kilometrem var şu anda yağ değiştirmem gerekiyor mu acaba yoksa 30000 bakımını beklemeli miyim?

Teşekkürler,
Arda

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ servisi için km yi çok beklememeniz sağlıklı olur...
tr şartlarında bir miktar daha kısa tutabilirsiniz...iklim,yol şartları,yakıt kalitesi,trafik çalışma saati yağa direk etki eder,ben bu yüzden arabanızı seviyorsanız kısa tutmanızı tavsiye ederim...

calender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ servisi için km yi çok beklememeniz sağlıklı olur...
tr şartlarında bir miktar daha kısa tutabilirsiniz...iklim,yol şartları,yakıt kalitesi,trafik çalışma saati yağa direk etki eder,ben bu yüzden arabanızı seviyorsanız kısa tutmanızı tavsiye ederim...

Teşekkür ederim cevabınız için. O zaman en kısa zamanda gidip değiştirmem arabam için daha sağlıklı olacak :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
aracımızın yağ ömür göstergesi aracın yaptığı km ,geçen süre ve kullanım şekline göre kalan süreyi gösteriyor bazı astra j ler galeri çıkışında yağ ömrü düşük görünür buda bekleme süresinden kaynaklanır misal benim aracım ağustosta 19500 de 30bin servisine girdi şu an 26 binde ve yağ ömrü %40 görünüyor bunun nedeni kullanım şekli biraz gazı sert kullandığınızda yağ ömrü hemen düşüyor ,o yüzden yağ ömrüne pek takılmayın derim.

calender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımızın yağ ömür göstergesi aracın yaptığı km ,geçen süre ve kullanım şekline göre kalan süreyi gösteriyor bazı astra j ler galeri çıkışında yağ ömrü düşük görünür buda bekleme süresinden kaynaklanır misal benim aracım ağustosta 19500 de 30bin servisine girdi şu an 26 binde ve yağ ömrü %40 görünüyor bunun nedeni kullanım şekli biraz gazı sert kullandığınızda yağ ömrü hemen düşüyor ,o yüzden yağ ömrüne pek takılmayın derim.

Cevabınız için teşekkür ederim. Az önce servis ile konuştum 30000 bakımını da aradan çıkartalım dediler. Fiyat sorduğumda ise 700 civarında olacağını söylediler.
Tavsiye edeceğiniz yetkili servis var mı?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
istanbulda arkadaşlar var odak servisine gidiyorlar memnunlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil1 0w40 dexos2 yağ 100tl desek 15tl yağ filitresi(bosch) yakıt filitresi 30tl hava polende 50 artı işçilik nasıl olsa iki senesi dolmuş ise 700tl vermekten ise 230-250 tl ye işi bitirsiniz.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın garantisi bittiyse bitmesine az kaldıysa bencede yetkili servise para bayılmaya gerek yok. Daha kaliteli yağ bile konur hatta dışarıda yapılınca ben mobil 1 0w-40 koyuyorum yağ ömrü %130dan başlıyor