astra j soğutma haznesindeki yağ

brkplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kolay gelsin. 2012 model astra j aracımda 2 gündür gaza basınca ortaya çıkan ıslık benzeri bir ses geliyordu. ustaya gittiğimde muhtemelen turbodan kaynaklı bir sorun dedi. o sırada soğutma suyu haznesini gösterip burdan yağ taştığını söyledim ve kapağı açtı içeriden yağ taştı. durum vahim yağ karışmış buraya, turbo da o yüzden sıkıntı olmuştur, revizyonla kurtarırız muhtemelen dedi. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda nasıl bir sıkıntı olabilir başka

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Yağ soğutucusu yağ ve suyu birbirine karıştırmış bu nedenle bu sorunu yaşamışsınız aracınızın yağ soğutucusu değiştirilecek sonrasında soğutma suyu boşaltılıp borular ve sistem komple temizlenecek. Uzun süre kullanmadıysanız İnş. motorunuza zarar gelmemiştir. Hararet durumu nasıldı aracınıza çok yüklenmiyorsunuzdur inş.

brkplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun, sesi 1-2 gün önce farkettim önce v kayışı zannetmiştim, usta turbo olabilir deyince orda konuştuk gösterdim motor yağına da baktı eksilmişti. Yok sakin kullanırım aracı, hararetle ilgili hiç sıkıntı olmadı hararet göstergesi normal çizgisinde her zaman. Yağ soğutucu değişecek peki bu turboya ne kadar zarar vermiş olabilir, usta çabuk farkettiğin için revizyonla kurtarırız dedi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hiç zarar vermemiş olabilir hocam. Öncelikle acilen yağı/ yağ soğutucuyu değiştirmelisiniz sonrasında su tesisatı komple temizlenmeli. Aracınızı bu haliyle takip ederek sorun oluşursa revizyon konusunda ustayla görüşmekte fayda var.

brkplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hmm inşallah temizlik sonrası sorun düzelir de turboya gerek kalmaz, sağolun cevaplarınız için

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kolay gelsin. 2012 model astra j aracımda 2 gündür gaza basınca ortaya çıkan ıslık benzeri bir ses geliyordu. ustaya gittiğimde muhtemelen turbodan kaynaklı bir sorun dedi. o sırada soğutma suyu haznesini gösterip burdan yağ taştığını söyledim ve kapağı açtı içeriden yağ taştı. durum vahim yağ karışmış buraya, turbo da o yüzden sıkıntı olmuştur, revizyonla kurtarırız muhtemelen dedi. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda nasıl bir sıkıntı olabilir başka

Gaza basınca öten ıslık sesi turbodan gelir ve genellikle vaktinin yavaş yavaş bittiği anlamına gelir. Önceki aracımda olmuştu 250 bin km den sonra. (turbo-dizel) Yetkili servise giderseniz turboyu değiştirir. Özel servise giderseniz revize eder, bir kaç zaman daha idare eder genellikle. Geçmiş olsun.

brkplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun, usta da revize olabilecek durumdadır muhtemelen dedi ama işte araç henüz 80 binde normalde bu km de turboya bişey olmaz diye beklerdim ama bu yağ kaçırma mevzusundan dolayı heralde turbo yağsız kaldı

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.3 lerin klasiği yağ soğutucusu sorunu.. Geçmiş olsun hocam..

brkplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun, usta yağ soğutucusu değişimi temizleme, turbo revizyonu falan hepsine 1500 2000 civarı tutar dedi nasıl sizce uygun mudur fiyat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Yağ soğutucunun fiyatını 400-500 civarında biliyorum. Turbo revizyon gerekmeyebilir diye tahmin ediyorum açıp bakmak lazım. Yağ ve filtrede mecburen değişeceği için 1000 TL civarına yaklaşan bir fiyat normal gibi duruyor. Turbo revizyon konusu halen kafamı bulandırıyor. Önce bir sistemi temizleyip bakılması olmuyormuymuş merak ettim.