Astra J Sorunlar

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Sorunlar

markopasa86 link' Alıntı:
Arkadaşlar, bu sabah iş yerine geldiğimde aracı park ettikten sonra her zamanki gibi bir 10 saniye kadar bekledim, ardından kontağı kapattım. Aracın içinden herhangi bir ses duymadım, fakat aracın önünden geçerken motordan bir ses geldiğini duydum, fan sesi gibiydi, eğildiğimde sesin bir hayli yüksek geldiğini farkettim. Normal araçları kapatıığınızda çıkan fan sesi değildi, ki o ses bile olsa daha önceden hiç olmamıştı, ilk kez bu sesle karşılaştım. Sanırım motoru soğutan pervane durmadı, fakat ses öyle geliyordu ki hani pervane yavaşlamamış gibiydi, biraz durdum ses kesilmedi, sonra kontağı yeniden çalıştırıp, hiç beklemeden hemen kapattım, ses kesildi. Sonradan keşke o anda videoya çekseydim dedim, ama aklıma gelmedi işte.Daha önceden bu durumu yaşayan, yada bu sesin ne olabileceğini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Anlattıklarınız benim de daha önce 2-3 defa şahit olduğum şeyler:Dizel Partikül Filtresi çalışmış aracınızda.Aslında park etmeden de önce çalışıyor,hatta motor 1-2 tık daha gürültülü çaılışıyor.lakin müzik sesi açık,ve camlarınız da kapalıysa bunu anlamanız imkansız.sadece park ettikten sonra anlık yakıt tüketiminin 0,5lt/h deil de 1-1,5lt/h olduğunu gözlemleyebilirsiniz.bu durumda arabadan sanki mermer kesimi esnasındaki çıkan koku gibi bir koku geliyor.gene, rölantide 30 sn bekleyip,stop edip gidebilrsiniz.bu tamamen normal bir durum.anormal olan,bizim "DPF temizleniyor lütfen sürmeye devam edin" uyarısıyla 3000d/d ve üstü devirlerde yaklaşık 10-15 dakika sürmemizi istemesidir.he, bu da bi arıza olduğunu göstermiyor aslında.yeni nesil Eruo5, DPF li ararçlara has,CO2 salınımını minimuma indiren özellikler.Forumumuzda Dizel Partikül Filtresi olarak arama yaparsanız,çeşitli konu-soru-cevaplara ulaşabilirsiniz.
Saygılar.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler sn.thejazz ve sn.daskinoğlu,

Bu dizel patikül filtresi, şu an 1300 km civarında olan aracımda daha önceden 2 kere yandı, ikiside sanırım ilk 600 km içinde olmuştu. Fakat ikisinde de aracı ilk çalıştırdığımda yandığından bir problem olmadı, iş ile evim arası 18 km olduğundan yolda zaten sönüyordu. Bugün de geldiğimde dizel partikül filtresi uyarı ışığı yanmamıştı, kapatırken özellike göstergelre dikkat ederim, uyarı ışığı yanmıyordu. Dediğinz gibi partikül filtresi aracı park etmenize yakın bir zamanda yanarsa, 10 15 dk daha üstelik 2 bin devirde nasıl kullanırız bende merak ediyorum:) Zararlı olacağını bilmeme rağmen bunu yapacağımı sanmam. Kitapçıkta, partikül filtresi uyarı ışığı yanarsa sürüşe devam edin,eğer yanıp sönmeye başlarsa 'mutlaka' sürüşe devam edin yazıyordu, herhalde bende ancak o şartta ışık yandıında sürüşe devam ederim.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pulmoner link' Alıntı:
arkadaşlar astra j 1.3 dizellerde kalkıştaki uğuldama sorunun belirttik arıza olduğunu servisinde kabul ettiğini fakat yapacak bişey olmadığını belirtiyor.. fakat ilginç olan buradan bir sürü kişiye çağrı yaptım bu kadar sorunlu ve sorunların çözümsüz olduğu bir aracı ortalama 45000 lira para vererek almamıza rağmen toplu halde mahkmeye verelim dediğimde kimse yanaşmadı herkez satarım kurtulurum diye düşünüyor ama alacağınız başka bir markada bu sorunları yaşamayacağınızın garantisi yok.. bizim toplu halde kazanacağımız bir dava emsal gösterilecektir ve en azından hakkımızın bir kısımını alabileceğimizi düşünüyorum aramızda avukat olanlarda var zaten umarım destek alabilirim.. tşler

Pulmoner  arladaşım, sen " herkes satarım kurtulurum diye düşünüyor"  demişsin ama ne hikmetse sende aynı mantalitesin.  Nitekim  sende  çok iyi biliyorsunki aracın için  satılık ilanı vermiştin sahibindencom' a.
kendinle çelişmiyormusun ? 

pulmoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

insanların bu duyarsız kalması karşısında vermiştim aracıma istediğim fiyatı vermelerine rağmen satmadım ve ilanımı geri çektim ben takipetmişseniz görmüşşsünüzdür. bu konuda yanımda olun veya olmayın verebileceğim hukuk mücadelesini vereciğim buna benzer bir sorundan dava kazananlar oldu.

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de aracımı 15 temmuzda alacağım. Arkadaş bu kadar sorunlu muymuş Astralarımız. Valla takıntı yapıp orasını burasını dinlicem artık. Bu forumu görmemiştim. Görmez olaydım!  walll  dancee

ilker3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben aracı alalı iki hafta oldu şimdilik ses tıkırtı falan yok ama yakıt göstergesi sürekli yüreğimi ağzıma getiriyo.

Arabayı biraz eğimli bir yere koyduğum zaman ibredeki düşüş, yolda giderken ani iniş çıkışlar herkesin başına gelen bişeymi yoksa sadece benim arabadamı var?
daha önceden 207 kullanıyodum ne kadar dik bir yerde olursa olsun araba ibrede herhangi bi değişme olmuyodu.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ilker link' Alıntı:
Arkadaşlar ben aracı alalı iki hafta oldu şimdilik ses tıkırtı falan yok ama yakıt göstergesi sürekli yüreğimi ağzıma getiriyo.

Arabayı biraz eğimli bir yere koyduğum zaman ibredeki düşüş, yolda giderken ani iniş çıkışlar herkesin başına gelen bişeymi yoksa sadece benim arabadamı var?
daha önceden 207 kullanıyodum ne kadar dik bir yerde olursa olsun araba ibrede herhangi bi değişme olmuyodu.
normal bendede oluyor,aracın benzin şamandırası hassas meyilde bırakınca gösterge direkt etkileniyor ,düz yola çıkınca kısa sürede olması gereken yere geliyor.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar selam. Bende yeni üyelerdenim aracım astra j ecoflex cozmo 7800km sorun aracın kornası cızırtılı çalıyor daha önce astra h captiva ve insignia kullandım bu korna meselesi sadece insigniada sorun olmadı diğer üç araçtada bu sorunu yaşadım bendemi bi gariplik var yoksa opelin kornalarındamı anlamadım, bide serviste bu kullanımla ilgili garanti dışı demezlermi kafamı duvarlara vurasım geldi resmen. korna nasıl kullanım hatasıyla bozulabilir anlamak mümkün değil, çok can sıkıcı bir durum kornayla ilgili sorun yaşan varmı arkadaşlar?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yanlış anlamayın ama sizle ilgili olabilir her araçtada denk gelmezdi heralde

galeboris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha aracı almadan bir sürü sorun okuduk umarım bunlar mükemmeliyet aramanın sonucudur yoksa moralimiz bozulacak bu sorunları yaşadıkça