ASTRA J Yakıt Göstergesi hakkında

oguz_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Dün arabayla 90 km yol yaptım,
Yakıt göstergesi geri dönüşte ilgimi çekti, değerler bi yukarı bi aşağı oynadı örneğin bi bakıyorum 560 km iki dakika sonra 547 km oluyor. Bi çıkıp bi iniyor.
Diğer gösterge ise yarımın üstüydü biraz yarıma yaklaştı sonradan.

Benmi kuruntu yaptım, arabamı az yaktı, yoksa kronik bir sorun olabilirmi ?
Araç 1.6 CDTI 136 HP bu arada.

Garantisi devam ediyor servis göstermeli miyim bir sonraki kullanımdan sonra tekrar ?

Yardımcı olursanız sevinirim cevaplarınız önemli.

deliormanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Dün arabayla 90 km yol yaptım,
Yakıt göstergesi geri dönüşte ilgimi çekti, değerler bi yukarı bi aşağı oynadı örneğin bi bakıyorum 560 km iki dakika sonra 547 km oluyor. Bi çıkıp bi iniyor.
Diğer gösterge ise yarımın üstüydü biraz yarıma yaklaştı sonradan.

Benmi kuruntu yaptım, arabamı az yaktı, yoksa kronik bir sorun olabilirmi ?
Araç 1.6 CDTI 136 HP bu arada.

Garantisi devam ediyor servis göstermeli miyim bir sonraki kullanımdan sonra tekrar ?

Yardımcı olursanız sevinirim cevaplarınız önemli.
[emoji16] o kadar oynama olur. Anlık kullanım şeklinize göre mesafe uzar ya da kısalır. Ani hızlanma, ani durma katedeceğiniz mesafeyi kısaltır. Aynı şekilde şehir içinde kullanıyorsanız kısalır, şehir dışına çıktığınızda sabit hızda ve ortalama 90÷100 km/saat hızla gittiğinizde mesafe uzar. Ve bunu yakıt göstergesinden farkına varamazsınız. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oguz_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim cevapladığınız için , Opele biraz yabancıyım sizin gibi abilerimizden yardım alıcaz zamanla bizde başkasına yardımcı olmak için :)
Amin hepimize kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah.. :)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
benim araç 1.3 cdti astra h. yokuş çıkarken yakıt ibresi bariz bir şekilde düşüyor gözle görülüyor resmen. bayır bitip normal şartlara dönünce ibre yeniden düzeliyor aynı seviyelere geliyor. bu hem şamandıradan hem de motorun depodan fazla yakıt çekmesiyle alakalı.

oguz_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız, benim gezdiğim yerlerin çoğu yokuştu, bende şamandıranın yönünden dolayı bu ihtimali düşünmüştüm.
Teşekkür ederim yorumlarınız için

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oğuz bey merhaba

Daha önceki opel sahiplerininin dediği gibi km deki oynama şamandıra depo ve kullanım kaynaklı oynuyor.

Size örnek teşkil etmesi açısından bir örnek ekliyorum.

Avatarımdaki araç daha 1600 km de yani rodaj evresinde olmasına rağmen yakıtı, sınıfının en iyilerinden, sakin normal kullanımda S&S eco modunda Antalya şehir içinde kullanılıyor.

Yol bilgisayarı okuması ise şöyle, son sıfırlamamdan beri ortalama 36.5 km/h bir şehir içi hızda 380,6 km yol yaptıktan sonra ortalama 4.9 lt/100 km yakıt harcamışım.:bir:

http://www.opelim.net/forums/attachment.php?attachmentid=19758&stc=1&d=1508864136

Ekli dosyalar

• IMG_20171024_181005.jpg
    IMG_20171024_181005.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 20

oguz_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ufuk bey yorumunuz için teşekkür ederim, Birdahaki kullanımda ölçüm yapıp yine buraya eklerim :)
Ben biraz huylandım sadece kronik arıza zannedip, sizlerin yorumları sayesinde aracı tanımak kolaylaşıcak..

Bu arada aracınızı güle güle kullanın kazasız belasız inşallah.