Astra K dizel manuel ve otomatik karşılaştırma

Arsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler. Astra K dizel almayı düşünüyorum. Yıllardır opel kullanıcısıyım. Tüplü 1.6 twinport astra classic sürüyorum. Manuel bir araç otomatik olsun takıntım yok. Şu anki arabamla bassam dahi 23-24 kuruşları anca görüyorum. Böyle bir araçtan sonra yakıt da önemli tabi benim için. Manuel ve otomatik arasındaki farkları artısı eksisi olarak sormak istedim sizlere.

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Twinport sürmedim ama J sedan manüel kullandıktan sonra K otomatiğe geçtim. Kişisel olarak manüel araçları yıllarca boşuna kullanmışım dedim. Tam otomatik bir otomatik vites sürüş konforunu bayağı arttırıyor. Yakıt tüketimi konusunda katalog değerlerine pek düşüremiyorum ben, 30bin km ortalamam 5.5L/100km ortalama hız 60km/s. ama yakıt önemliyse lpgli araç düşünmek lazım bence, o da yeni opeller için sorunsuz ve ucuz diyemiyorlar. Astra K manüel az var, buradalarsa paylaşırlar tüketimlerini.

• Beğen
Tepkiler: Arsin

Arsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım teşekkürler. Aslında şunu merak ediyorum. Aracı genelde uzun yolda süreceğim için dur kalk vs çok olmayacak ve bu nedenle 1-2 litre yakıt farkı uzun kmler de gözüme batacak. Asıl merakım cidden manuel ve otomatik şanzıman arasında o kadar tüketim farkı var mı ?

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben astra j kullanıcısıydım. K kullanmadım ama yazmak istedim. Naçizane tavsiyem otomatik araç almanızdır. Nedeni şu: böyle modelli araçları otomatik olmayınca satmak zorlaşıyor. Alıcısı çok nazlı oluyor. Ben ocak ayında aracımı satıp başka bir araç aldım ama aracımı satma süreci beni çok strese soktu. Otomatik olsa çok kısa sürede ve daha iyi bir fiyata satabilirdim. Aldığım araç sıfır olduğu için satma sürem sınırlıydı. O sebeple ifade ediyorum. Ha burada otomatik ile manuel arasında yakıt farkı mutlak olacaktır. Yakıt konusunda kullanıcılar yorum yapacaktır.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hasip

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de eğer kışı soğuk bir yerde yaşıyorsanız dizel tavsiye etmem. Ben sivasta yaşıyorum ve önceki astram dizeldi. Kışın motor ısınmaz, sürekli rejenerasyon yapar, çok soğuk kış günlerinde aracınız donar(3 kere başıma geldi). Son kasa insignialar bile aynı, donuyor mazot filtresinden sonrası. K kasada durum ne onu bilmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Arsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmirde kullanacağım o kısımda sorun yaşamam gibi. Doğru diyorsunuz manueli satmak zor ama internette insanların çoğu özellikle astra k ve j için manueli önermişler. Tabi bende öyle olunca burada sormak istedim. Teşekkürler yorumunuz için.

• Beğen
Tepkiler: goktasoktay

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
K ve J kasaların en çok tutulan vites tipi otomatik diye biliyorum hocam. Bunu ilan sitelerinde ki sayılardan bile anlayabilirsiniz.

Arsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur. İnsanlar otomatik tercih ediyorlar daha rahat olduğu için vites atmakla uğraşmak istemediği için. Fakat benim sormak istediğim 2 litreyi bulan yakıt farkı var mı? Basit bir örnekle git gel rahat 1000 km yapıcam ve 100 lira fark demek oluyor bu. Ayda 400-500 lira benim için önemli bir para. Ha o zaman git 308 veya megan al diyen çıkabilir. Ama ben onlardansa manuel astrayı seçerim.