Astra K gündüz led problemi yardım lazım

orhaaan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Aracım astra K 2016 1.4 enjoy aracımda garip bir sorun var bir türlü çözemiyorum
Araçta kısa farlar yanınca sol gündüz ledi sönüyor sağ gündüz ledi yanıyor (normalde her ikisi de yanıyordu kısa farlarla birlikte) ama kısa farları söndürünce her ikisi de yanıyor bir de yine sol park lambası da yanmıyor kisa farlar sönünce elektirikciye götürdüm bakmadan bu beyin arızası dedi beyin arızası için götürdüm bu elektirik sisteminden bir yerde kısa devre var dedi ne yapmam gerekiyor en son servise götürcem malum maddi olarak çok zora sokacak komple farı vs degistirecekler.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. öncelikle bu arıza için gittiğiniz yeri/yerleri değiştirin. kısa farlar söndüğünde ikisi yanıyor ama kısa ile biri yanıyor diğeri sönüyor ise lamba sağlam diyebiliriz. kısa far ile birlikte yanması lazımken yanmayan tarafta devreyi kesen bir temassızlık veya bu birlikte yanıp sönmeyi ayarlayan program bozulmuş demektir. ben beyin arızası olarak düşünmüyorum. elektrik elektronik arızası muhtemel. aracı bilgisayara bağlatmanızı öneririm. ve her denileni kesinlikle hemen yapmayın. araştırın. benim dediklerim de dahil. belki ben de yanılırım.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

orhaaan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. öncelikle bu arıza için gittiğiniz yeri/yerleri değiştirin. kısa farlar söndüğünde ikisi yanıyor ama kısa ile biri yanıyor diğeri sönüyor ise lamba sağlam diyebiliriz. kısa far ile birlikte yanması lazımken yanmayan tarafta devreyi kesen bir temassızlık veya bu birlikte yanıp sönmeyi ayarlayan program bozulmuş demektir. ben beyin arızası olarak düşünmüyorum. elektrik elektronik arızası muhtemel. aracı bilgisayara bağlatmanızı öneririm. ve her denileni kesinlikle hemen yapmayın. araştırın. benim dediklerim de dahil. belki ben de yanılırım.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim Cenk Bey. Çok haklısınız araştırmam lazım ama hem bu konularda çok yeterliliğim yok hem de hiç bir veri bulamıyorum konuyla ilgili benzer sorun yaşayana bile bulamadım. Tamir için gittiğim yerlerinde ayrı bir havası var bu tarz bir arızadan bahsedince hemen başlarından defetmek için sen şuraya git deyip yolluyorlar sizin gibi bir açıklama dahi yapmıyorlar. Dedikleriniz doğrultusunda bilginiz varsa Ankara için önerebileceğiniz bir yer var mı?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben Ankara'yı hiç bilmiyorum. eskiden internet sitesinin Opel garaj diye bir sponsoru vardı. hakan ve hacı isimli usta ile telefonda konuşmuşluğum var. gayet sabırla çok soruma cevap verdiler yardımlarını gördüm orayı biraz araştırın nerededir hala var mıdır bilmiyorum.