Astra K kapı fitil sesi

İbrahim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.
1 aylık Astra K 1.6 Dizel otomatik aracımı, aldığımdan bu yana kadar 4 kere,4 kapıdan gelen çok rahatsız edici sesler yüzünden servise servise götürdüm. Her gittiğim de silikon sprey sıkıp gönderdiler. 2 kutu da ben Würth marka sprey kullandım, Ama ses gitmek yerine daha da arttı. Bu konu hakkında muzdarip olmuş ve çözüm bulmuş dostlardan yardımı esirgemezlerse çok sevinirim. Dün en sonunda Opel Türkiye'ye şikayet ettim ve bugün aracı tekrar servise bıraktım. Bakalım ne yapacaklar.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kapıdan gelen ses lastik sürtme sesi gibi gıcırdamamı hocam ?

• Beğen
Tepkiler: İbrahim3

İbrahim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Hocam, özellikle araç sağa sola esneme yaptığında oluyor ve işin kötüsü servis olayın bilincinde ilk başlarda silikon sprey sıktılar, Sen kesilmeyince bu kronik bir olay hepsinde oluyor diyerek başlarından savıyorlar.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Malesef hocam özellikle soğuk havalarda bu sesle yaşamaya alışmamız gerekiyor. Ben takmıyorum artık kafaya. J kasalarda da bu ses dikkat edilirse duyuluyor.

İbrahim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4,5 sene Astra J kullandım, Kaftan üstünde ki şapkadan arada gelen cızırtı dışında hiç bir sorun yaşamadım. Şimdi ki aracım öyle değil, Sen az olsa önemli değil ama 1990 model panelvan gibi gacır gacır ses yapıyor.😢

Zafer10line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim astra j aracımdada vardı servise götürdüm fitillerden dediler sonra fitilleri garantiden değiştiririz dediler sonrada fitiller garantiye girmiyor ve fitillerden kaynaklanan bir sorun değil deyip açıkcası geçiştirdiler Opel Türkiye’ye mail attım kackere ama sonuç degişmadi

• Beğen

İbrahim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim astra j aracımdada vardı servise götürdüm fitillerden dediler sonra fitilleri garantiden değiştiririz dediler sonrada fitiller garantiye girmiyor ve fitillerden kaynaklanan bir sorun değil deyip açıkcası geçiştirdiler Opel Türkiye’ye mail attım kackere ama sonuç degişmadi
Bende de aynı olacak sanırım. Opel Türkiye detaylı inceleme istedi, servis, abi bu sesler bütün modeller de hep var zaten diyip beni göndermeye çalışıyor. 2 gündür aracım serviste, bakalım ne yapacaklar?

Zafer10line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım sizin için durum değişir ama zor bir ihtimal bana servis Opel Türkiye’ye attığı mail i gösterdi fitillerden kaynaklanan sorun araç garantili değişmesi gerekiyor diye yazmışlardı ama durum degişmedi
Bende de aynı olacak sanırım. Opel Türkiye detaylı inceleme istedi, servis, abi bu sesler bütün modeller de hep var zaten diyip beni göndermeye çalışıyor. 2 gündür aracım serviste, bakalım ne yapacaklar?

• Beğen