Astra K ve Watts Süspansiyonlar

reventon23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tesadüfen denk geldim, yurtdışındaki forumlarda watts süspansiyonların yılın otomobili ödülünden sonra iptal edildiği ve torsiyona geçildiği yazıyor. Hatta arabasına altına bakıp watts bağlantılıyi göremeyen kişiler dava açmaya hazırlanıyormuş. 2015 yılında uretilenlerde watts varmış 2016 üretimlerde olmayacakmış. Ben de yeni astra broşürüne baktım watts olduğuna dair hiçbirşey yok. Astra j sahibi olarak benim en önem verdiğim konuydu, golf dizel almaktan torsiyon olduğu için vazgecmistim. J kasanın broşüründe watts ön plandaydi. Bildiğim kadarıyla bundan sonra sadece çok güçlü versiyonlarda olacakmis (1'6 veya 2'0 turboda olacakmış)
Astra k alırken bu hususa dikkat edin bence...

deli_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra K ve Watts Süspansiyonlar

Bilgilendirme için teşekkürler :) isterseniz forum tanıtım bölümünde biraz kendinizden bahsedin.

Şimdiden aramıza hoşgeldiniz.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra K ve Watts Süspansiyonlar

Yol tutuş ve viraj performansı öncelikliyse bu işin çözümü focus almak. :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Focus ve Astra J virajlarda gerçekten iyi. Astra K'yı virajda test edemedim :)

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

J aracımda Watts vardı, yol tutuşundan çok memnundum. Şuanki K aracımda Watts yok, yol tutuşundan bir tık daha fazla memnunum. Watts olsa belki 2 tık fazla memnun olurdum.

Virajlarda sanki çocuklar hani ellerinde ufak arabaları istedikleri yöne doğru uçururlar ya onun gibi arabayı dışardan biri tutuyormuş hissi oluyor. J kasa ile de aynı virajları aynı hızlarda geçiyordum ama dediğim gibi K kasada belki direksiyonun da daha tepkili olmasından dolayı içiniz daha rahat gidebiliyorsunuz.

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Focusun astra kadar bir yol tutuşu olduğunu düşünmüyorum. Her ikisinide kullanan biri olarak söylüyorum

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

impartant' Alıntı:
Focusun astra kadar bir yol tutuşu olduğunu düşünmüyorum. Her ikisinide kullanan biri olarak söylüyorum

Focusu yabana atmayin cogu testlerde focus yol tutusuyla ön planda astrayla birbirine eşit bence ama fren derseniz focus üstün.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence sınıfında yol tutuşu en iyi 2 araba Focus ve Astra ama Focus sanki bana daha keyifli gibi gelmişti, gerçi o zaman 1.3 Astradan sonra 1.6 dizel Focus binmek de yanıltmış olabilir.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yol tutuş ve viraj performansı olarak focus 3, astra j'den net şekilde iyi. Aynı virajlı, inişli çıkışlı yollarda sınırları zorlayarak her iki aracı da meraktan test etmiş biriyim. Daha iyi olmasının iki nedeni var bence. Birincisi focusun hisli direksiyonu, ikincisi daha rijit şasisi. Focusla 70le espsiz limitlerde döndüğüm virajda astra 60-65 arasında espyi devreye sokuyor. Astra j, focusun ardından viraj ustası. Sınıfında başka araba saymam. Astra K'yı sadece bayi deneme sürüşlerinde kullandığım için net yorum yapmam yanlış olur ama kısa kullanımda focus kadar hisli direksiyonu ve çevikliği olduğunu söyleyebilirim.
Birkaç hafta önce focusla ilk defa kullandığım söke-kuşadası yolunda iniş-çıkış ve tatlı virajların olduğunu görünce az-biraz asıldım. Çukur bir inişten sonra çok hafif yokuş yukarı tırmanıp sola doğru sonu belli olmayan bir viraj vardı. Ben bu viraja 160km/s gibi bir hızla girdim , ama öyle sakat virajmış ki sanki arabayı yol dışına ittirmeye çalışan bir kuvvet vardı, sanki arabanın lastikleri yerden kesildi, en ucu yaşadım o an ve anlık olarak eyvah gidiyorum dedim ama araba savrulmadan, orasını burasını oynatmadan, espsiz döndü. Esp nezaman devreye giriyor artık bilemedim. :)

JamesFischer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba. 2005 yılında Astra G SE modeli araç vardı ve 10 sene de kullanmıştım. dün K Dynamic 2016 (1.6 cdti otomatik) aracımı teslim aldım. bu "watts bağlantı ve motor kapağı içinde izolasyon malzemesi 2015lerde var sonrasında yok" olayını tam anlayamadım. acaba bahsi geçen araçlar hangi motor, hangi paket? çünkü benim arabada watts bağlantı ve motor izolasyon keçesi var.