astra lastik boyut değişimi yardım...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aküyü değiştirmeyi denedin mi?

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yeni dostum. 18binde aldığım günden beri aynı. ancak servisde diğer araçlarda denedim daha yumuşak geldiler. tabi servis yetkilileri kabul etmediler hepsi aynı sizin aracınız normal diyip geçdiler.

ancak gerçekden ist trafiğinde aracı kullanmak eziyet olmaya başladı. dururken direksiyonu çok güç vermeden hafif oynatmak istediğimde resmen sanki hidrolik değilmiş gibi. kamyon direksiyonu dicem kamyonların daha yumuşak oluyor.

direk hidrolik olmıyan şahin gibi.
bu gidişle satıcam aracı. 35e satabilirmiyim. hiçbir kaza yada arıza yok. 18binde 2008 aralık çıkışlı easytronic tüketimindende memnunum ş.içi 5.5 larda

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pire için yorgan yakma hidroliğini filan kontrol ettir motoruna baktır

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
corsa d den sonra geçen gün astra h kullandım.direksiyon sistemleri oldukça farklı sanırım.son derece sert geldi bana da.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sorun direksiyon sistemlerinin aynı olmasında yatıyor. ancak astra h de 205/55/16 gibi ağır bir lastik ve jant kullanıldığından corsadan sert kalıyor. direksiyon.
bence sistemin ürettiği güç yetersiz.

gerçekden ş.içi manevralarda zorlanıyorum. sıfır bir araç olduğundan aracın karakteri olduğundan ve çözümü olmadığından araçdan soğumama neden oluyor. yada 16 ları söküp 15 essentia jantı takmak lazım.
yada aracı satıp bravo almak lazım city modu harika.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sorun direksiyon sistemlerinin aynı olmasında yatıyor. ancak astra h de 205/55/16 gibi ağır bir lastik ve jant kullanıldığından corsadan sert kalıyor. direksiyon.
bence sistemin ürettiği güç yetersiz.
2 ayrı yere aynı konuda yazmışsın ben buradan cevap vereyim
Bence de sistemin gücü yetersiz , senelerden beri çözüm getirmemiş olmaları da ayrı bir ayıp. Anak rot ayarlarıyla ilgili bir sıkıntın da olabilir onları dadüzgün bir yerde işten anlayan birisine kontrol ettirmende fayda var. 2006 modellerin direksiyonların daha hafif olacağını zannetmiyorum , benim ki 2005 model ve yeterince ağır, 2006ları denediyle belki onların lastikleri aşınmıştır o nedenle tutunma kabiliyeti azalmıştır daha kolay direksiyon hareketlerine izin veriyordur. Bizim bir de leonumuz var onun direksiyonu tam istediğin gibi, vw grubu aynı alt yapıyı kullanıyor (leon golf octavia a3)leon kullandıktan sonra astrayla manevra yapmak tam bir işkence ancak yüksek hızda yumuşak direksiyon bir süre sonra insanı sıkıyor çünkü daha dikkatli kullanım gerektiriyor, astra yüksek hızlarda daha güven verici.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet cevap için teşekkürler. benimde tam anlatmak istediğim. konu bu. yüksek hızlarda aşırı sert bile olsa sorun değil zaten.
demekki %90 astrada kullanıcıya sert gelen bir direksiyon var. düşük hızlarda düreksiyona ilk hareketi vermek çok zor. ben bir arıza olmasına ihtimal vermiyorum.
sonuçda bunun çözümü ne olur? yada olur mu?