astra motor sesi ve yol bilgisayarı

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,2013 0 km astra h benzinli konfor
paketli araç aldım.yalnız daha önceki clio
aracımda bile olmayan acaip rahatsız edici
vakum sesine benzer bir ses var.belki
normaldir her araçta vardır.clio dedim hiç
kimsenin bile beğenmediği peynir tenekesi
araçta bile gram ses yoktu..arife günü servisi
aradım sordum normal dedi.motor kısmında
ve sağ ön tekerin oradan hava emiş yada ne
bileyim saç kurutma makinasının çıkardığı ses
gibi.stop ettiğimdede dönem fan pervane sesi tarzında bir ses geliyor.benzinli kullanıcılar yardımcı olursanız
sevinirim.birde yol bilgisayarı,bc 1 ve bc 2
var .kullanma klavuzunu okudum ama
anlamadım.bc1 i ilk aldığında yolda ok bastım
sıfırlandı.şimdi menzil 576 yazıyor,tüketim 7.4
yazıyor,araç 142 km de.birde aktüel tüketim
(anlık galiba) 39 lara kadar çıktığını
gördüm.yardımlarınız için şimdiden
teşekkürler.
Biraz uzun oldu.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra H enjoy var 1.6,tarif ettiğiniz sese benzer bi ses yok,aksine clio ile karşılaştırılmıyacak kadar da sessiz ;) Anlık tüketimde bende 1l ile kaç km gidildiği gösteriliyor.Yani gaza ne kadar az basarsam anlıkta o kdr fazla km gösteriyor.Bi tek bnde mi öyle bilmiyorum :)

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2011 1.4 Astra H var ve bende arabanın içindeki sese gıcık olurum. Astra H de nerelerden ne tür ses geliyo hepsini buldum ve yokettim. Şu an arabamın içinde ses yapan parça yok. Yalnız Ayhan abi sen yol sesinden bahsetmissin. Gerçi bizimki H kasa ama aynısı vardır diye düşünüyorum. Sol direksiyonun orda kaputu açınca görürsün dairesel bi kapak var o bazen yerinden çıkıyor ve acaip derecede yol sesi ve motor sesi geliyo içeriye onu bi kontrol et derim. Fan sesi ise klima ON konumda mı kullanıyosun yoksa klima kapalımı. Bizim Astra H kasalarda klima AC ON konumda oldugu zaman klima açsanda açmasanda devamlı fan çalışıyo aynı durum olabilir.

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2011 1.4 Astra H var ve bende arabanın içindeki sese gıcık olurum. Astra H de nerelerden ne tür ses geliyo hepsini buldum ve yokettim. Şu an arabamın içinde ses yapan parça yok. Yalnız Ayhan abi sen yol sesinden bahsetmissin. Gerçi bizimki H kasa ama aynısı vardır diye düşünüyorum. Sol direksiyonun orda kaputu açınca görürsün dairesel bi kapak var o bazen yerinden çıkıyor ve acaip derecede yol sesi ve motor sesi geliyo içeriye onu bi kontrol et derim. Fan sesi ise klima ON konumda mı kullanıyosun yoksa klima kapalımı. Bizim Astra H kasalarda klima AC ON konumda oldugu zaman klima açsanda açmasanda devamlı fan çalışıyo aynı durum olabilir.
teşekkürler ilgin için.klima yı araç çalışırken yol bilgisayarı menüsünden aç /kapat şeklinde ve x işareti ile açıp kapatıyoruz.ayrıca auto düğmesi var basıldığı zaman ışık yanıyor ,ben ışık sönük olarak kullanıyorum.bende önce klimadan zannettim .ama genede klima fanı olabilir.yol sesi değil motoru çalıştırınca sağ tekerin yanından tabiri caiz ise (tıss)şeklinde yada vakum sesine benzer bir ses.emiş sesi ama neyin onu bilmiyorum.stop ettiğimde de yine fan duruş sesi yada pervane sesine benzer bir ses geliyor.pazartesi servise başvurucam zaten ama kullanırken rahatsız ediyor.

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sesi harici gelen ses ile ilgili şikayetimi servisle görüştüm normal dedi.şöyleki aracın direksiyon sistemi yarı elektrikli yarı hidrolik dedi,ses hidrolik direksiyon pompasından geliyor dedi.stop ettiğinde de gelen vınlama sesi yine direksiyon poöpasının durma sesi imiş.bu ses bana hiç normal gelmediği gibi internet ortamında forumlarda araştırıp sorduğum kadarıyla pek kimsede yok gibi.ya herkese normal geliyor yada kimse duymuyor.yada ben biraz kılım.bu konu ile ilgili yardımcı olacak var mı?