astra tekleme, yetkili servis de bulamadı...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalçın abi yorumun için öncelikle teşekkür ederim, ama sadece düşük devirde yapması benzin pompasından olabilir mi? Hafta sonu Eskişehir- İzmit-eskişehir yaptım 170-180 yaptım bassam daha gidecek benzin pompasında sorun olsa o zaman da tekleme yapmaz mı? Benzin filtresini daha önce değiştirmiştim ama pompayı değiştirmedim. 1500- 2000 devir aralığını gazdan ayapını çekmeden geçersem sorun olmuyor ama 1500 devirden sonra ayağımı biraz gazdan çekip tekrar bastığımda teklemeyi yapıyor...

artı bukadar uğraşma kendini yorma atla arabaya git ankaraya forumun sponsorları var opel garage falan var onlara git bence

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayla uğraşmaktan çok sıkıldım artık, şimdilik böyle kullanmaya devam ediyorum. Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar arızam bugun itibarıyla çözülmüştür, teklemenin sebebini egr valfidir. bu konuyla ilgili cevap yazan arkadaşlara ve ustalara çok teşekkür ederim...

kazanova11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım Senin aracın aynısı bende var 2004 1.6 elegqance twinport easytronic arac yavaş gaza basınca 2000 d/d gelne kadar akla karayı seçiyrm (1aydır.) LPG de sorun yok servis te bulamadı REKTIFIYE dedi dondum kaldım.. herşey değişti bi araba kaldı değişmeyen :(( ama ustamın dediği üst kapak açılırsa krom filan varsa bişi diyemem doğrudur ama cesaret edemiyrm açılmasına ..

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım Senin aracın aynısı bende var 2004 1.6 elegqance twinport easytronic arac yavaş gaza basınca 2000 d/d gelne kadar akla karayı seçiyrm (1aydır.) LPG de sorun yok servis te bulamadı REKTIFIYE dedi dondum kaldım.. herşey değişti bi araba kaldı değişmeyen :(( ama ustamın dediği üst kapak açılırsa krom filan varsa bişi diyemem doğrudur ama cesaret edemiyrm açılmasına ..

Benim aracın da motoru açılmıştı kurum var diye, subaplarında epey kurum vardı. ama benim teklemeyi onlar yapıyormuş egr yapıyormuş. Sizin aracınızdaki arıza kurumdan olabilir.Bana sanayide motor açtırma ve sibop değişimi yaklaşık 750ytl ye maal olmuştu.bunu yetkili serviste yaptırsaydım 1000 ytl olurdu. bir de subap değişecek derlerse yetkili serviste yakşalık +900 ytl subaplar tutuyo. Ayrıca motor arıza ışığı yanmıyor mu? Yanıyorsa silindilerde tekleme var hatası veriyorsa kurumdan kaynaklanıyor sanırım. ama siz yine de forum ustalarına bir danışın. ben benim karşılaştığı olayları kısaca anlattım. Bu başlığı baştan sona okursanız buradaki yorumlar yol gösterici olabilir. İyi akşamlar...

| | bK | |

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Aynı sorun bizdede vardı.
Araç 99 Astra CD.
Foruma konu falan açmıştım.
Ateşleme bobininde sorun varmış,değişince sorun ortadan kalktı.
Demek ki her araçta farklı bir şekilde sorun veriyor.:S
Neyse,sorunun çözüldüğüne sevindim,geçmiş olsun.:)

kazanova11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkdaşlar aynı rızadan bahsetmiştim Benim araçta olan Yeni astra 1,6 twinport arıza bulunamadı.. Dun gun içersinde motor arıza lambasının bi kaç kez aynıp söndüğünü gördüm ve ardından sürekli yanmaya başladı (düşük devirde teklem devam ediyor..) Serviste arıza kodu 1300 (veya p300) "Düşük yakıt tekleme saptandı" diee usta supaplardan olacağını söylyür.. Ustalar fikirlerinize açığım helpp mee :((

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr nasıl temizleniyor. kaça mal oluyor. ne kadar sürüyor.