astram yag eksiltiyor ne yapmalıyım

serky14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni problem bendede vardi 890 kmde full bakim yapipta ciktim yolaa vardigimda arac dinlendikten sonra tekrar olctum yarim litre bir azalma vardi serviste delphi 10 40 koydular ama arkadaslarin dedigi gibi castrol de farkli olabilir ben oyle denicem bidahaya...

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba kaç model 96-97 civarıysa km 200000 geçmiştir.
bendeki 96 model astra 117binde. neyse rektifiye orjinal parçalar kullanılırsa motor ömrü orjinaline yakın olabilir. astra f lerde rodaj vardır. katalogda yazıyor. dikkatli kullanmak lazım rodaj süresince... nekadar tuttu motor yenileme?

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sen motor yaptır diyorsun araba daha 99.700de arabayın çekişinde bişey yokki motor istesin
ecotech motorların hepsinde aynı sorun var benim aracımdada 1000 km de baya yağ eksiltmişti önceki yağı mobil idi şimdi castrol magnatech koydum yağ filtresini değiştirip tüm yapı boşaltarak üstüne ekleme yapmadım şu ana kadar sorun vermedi havalar soğuk olduğu için kaputu açıpta ne seviyeye bakmadım ben mobilin çalışma sıcaklığı 80c opel motorlarının ise 90c olduğu için yağ 90 c özelliğini kaybettiğini yeterli kayganlığı sağlamadığından motorun yağ eksilttiğini düşünüyorum

Enolaguy

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı sorunu gri gm yağı ile yaşadım hiç yağ yakmayan otomobil 1000 km gidemeden 1 litre yağ eksiltti pianolar vurmaya başladı yağın eksileceğini hiç düşünmediğim için neredeyse motorda arıza arıyacak oldum sonra yağın eksildiğini fark edince 1000 km de yağı değiştirdim mobil 10-40 a döndüm anında düzeldi ne ses var ne yağ yakıyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
senin dediyin rektifiye yeni motor mu demek egzozdan duman geliyor yagı deyiştirmeye giddiyimde ne yag kullandı bilmiyom opel için verdedim markasına hiç bakmadım şimdi yag min çizgisinin altında yag eklesem zararı varmıdır acaba
Arabana değişik yağ konmuş olabilir. Bir oto dergisinde okumuştum. Yağın markası değiştiğinde araç bir süre yağ eksiltebilir deniyordu. Sık sık yağ markasının değiştirilmesine olumsuz bakıyorlardı.

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde motor yaptırma zamanım geldi sanırım.. 172000 de arabam.. Eksozdan gelen duman normal ama 2000 kilometre yapmadan yağ göstergesi yanmaya başlıyor..Otoparkta benim park ettiğim yer bidonla yağ dökmüş gibi nerdeyse.. Üst kapak contası değişmişti 1 sen önce onda problem yok.. Servis anlamak için motoru yıkat 2 gün kullan öyle gel dedi..Nerden yağ akıttıgını anlamak için.. Sizce ne kadar masraf çıkar bu arabayı daha 4 sene kullanıcam..Ne tavsiye edersiniz..?
Teşekkürler şimdiden değerli bilgileriniz için

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde motor yaptırma zamanım geldi sanırım.. 172000 de arabam.. Eksozdan gelen duman normal ama 2000 kilometre yapmadan yağ göstergesi yanmaya başlıyor..Otoparkta benim park ettiğim yer bidonla yağ dökmüş gibi nerdeyse.. Üst kapak contası değişmişti 1 sen önce onda problem yok.. Servis anlamak için motoru yıkat 2 gün kullan öyle gel dedi..Nerden yağ akıttıgını anlamak için.. Sizce ne kadar masraf çıkar bu arabayı daha 4 sene kullanıcam..Ne tavsiye edersiniz..?
Teşekkürler şimdiden değerli bilgileriniz için
üst kapak yine kaciriyordur veya yag müsürü kaciriyordur o kadar yeri islattigina göre...motoru yika arabayi sür motor isinsin bir bak bakalim nereden kaciriyor...?? üst kapak contasina ve yag basinc müsürne göz at bunlar hastaligi opelin..

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üst kapak contasına baktım..Tertemiz alt taraf bayağı kötü ama.. Ordan da pek anlamadıgım için bir yorum yapamıyorum..

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim sen herkezin arabasını kendi arabanla kıyaslama 98 model 99 binde 98 model bi arabaya baktıracaktım sedan araba 58 bindeydi modeline bakıpda km hesabı olmaz ben sana 2004 model araba kaç bin kilometre yapar ben sana sölüyeyim 450 bin km de modele bakma ok

Aynen katılıyorum , benim 98 astramda 85 000 km de hemde 83 000 e kadar yetkili servis bakımlı ,

Kardeş bence sen düz bir zeminde bakmamışsın yağ çubuğuna bu çok önemli , yak eksiltmesi belli sınırlar içerisinde normal .